Yükleniyor...

FinCEN, Yeni Vekil Direktör Olarak Chainalysis Eski Yöneticisini Seçti

FinCEN, yeni vekil direktörlük görevine Chainalysis’te yöneticilik yapan Michael Mosier’i getirdi

fincen

FinCEN, yeni vekil direktörlük görevine Chainalysis’te yöneticilik yapan Michael Mosier’i getirdi. Moiser’in düzenleyici ile ilgili bir geçmişi de bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FinCEN tarafından yapılan açıklamaya göre Chainalysis’in eski yöneticisi Mosier, ABD Hazinesinin Mali Suçları Uygulama Ağına liderlik edecek.

FinCEN’in şu anki direktörü olan Kenneth Blanco istifa ederken, Mosier yeni vekil direktör olarak görev alacak. FinCEN’in Stratejik Operasyonlar Bölümü’nün eski bir üyesi olan AnnaLou Tirol, müdür yardımcısı olarak atandı.

FinCEN, kara para aklamadan, terör finansmanına kadar mali suçları önlemek ve izini sürmek için çalışır. Ayrıca düzenleyici, kripto para biriminin etrafındaki kötü niyetli kişilerin de kontrol edilmesinde önemli rol oynar.

Mosier geçmişte FinCEN’de müdür yardımcısı ve dijital inovasyon sorumlusu görevlerini yürütmüştür. Ayrıca şu sıralar Hazine bakan yardımcısının da danışmanlarından bir tanesidir. Chainalysis’te de baş teknik sorumlu olarak görev alıyordu.

Görevden istifa eden Blanco, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bay Mosier ve Bayan Tirol’un büroya liderlik etme ve ulusal güvenliğimizi sağlama hususunda ilerlemeyi devam ettireceklerine güveniyorum. Amerikan halkını koruma konusunda oldukça deneyimliler.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x