Yükleniyor...

Finlandiya’dan LocalBitcoins’e Yeşil Işık!

Finlandiya, bir aracı olmadan peer-to-peer (kişiden kişiye) güvenli bir şekilde Bitcoin alınıp satılabilen LocalBitcoins'e yeşil ışık yaktı.

Finlandiya LocalBitcoins Yeşil Işık

Finlandiya, bir aracı olmadan peer-to-peer (kişiden kişiye) güvenli bir şekilde Bitcoin alınıp satılabilen LocalBitcoins’e yeşil ışık yaktı.

Dijital Hizmet Sağlayıcısı Olarak Tanındı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finlandiya Finansal Denetleme Kurumu (FINFSA), LocalBitcoins’in gerekli standartlara uyum sağladığı gerekçesi ile resmen dijital hizmet sağlayıcısı olarak tanıdı. Bu, LocalBitcoins’in ülkede tamamen yasal bir şekilde hizmet vereceği anlamına geliyor. Finlandiyalı kullanıcılar sorunsuz bir şekilde LocalBitcoins’i kullanarak Bitcoin alıp satabilecekler.

Dünya genelindeki birçok ülkede aktif olarak hizmet veren LocalBitcoins’in CEO’su Sebastian Sonntag, Finlandiya pazarının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi ve “Finlandiya halkı güven düzeyini gerçekten çok yukarıda tutuyor. Ayrıca finans sektöründeki denetimin çok iyi olduğunu, tüketicilerin gerçekten çok iyi korunduklarını söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x