Yükleniyor...

First Republic Bank’ın Önünde Zorlu Bir Dönem Var

Son dönemde sorunlar yaşayan First Republic Bank, Fed'den yaptırım uygulanmaması için bir çıkış arıyor.

first republic bank

Son dönemde sorunlar yaşayan First Republic Bank, Fed’den yaptırım uygulanmaması için bir çıkış arıyor.

Sıkıntılı bankalara yeni olarak eklenen First Republic Bank, Fed‘den borç almaya çalışıyor. Ancak FDIC’nin şirketin notunu düşürmesi durumunda Fed’den yaptırım hamlesi gelebilir.

First Republic Bank Zorda

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

First Republic Bank, yeni yatırımcılar çekmek ve sorunlarını çözmek için çabalarına devam ediyor. Bununla birlikte, ABD’deki banka düzenleyicileri sorunlu firmanın Federal Rezerv kredi imkanlarına erişimini engelleyebilecek bir hareket olan First Republic Bank‘a ilişkin özel değerlendirmelerini düşürme olasılığını değerlendiriyorlar.

Bankalar Fed Faiz Artisi Konusunda Uyarida Bulundu

First Republic Bank mali sorunlarına bir çözüm bulmak ve yeni yatırımcılar çekmek için mücadele veriyor. Bu süreçte FDIC, bankaya mali durumunu destekleyecek özel bir anlaşma üzerinde anlaşması için zaman tanıdı. Ancak üst düzey yetkililer, Fed’in iskonto penceresinden ve acil durum tesisinden destek almasını sınırlayabilecek Camels notu da dahil olmak üzere bankanın notunun düşürülüp düşürülmeyeceğini değerlendiriyor.

First Republic haftalardır bir kurtarıcı arıyor. Hissedarlardan sermaye artırımı ya da varlık satışına yönelik herhangi bir adım henüz gelmedi. FDIC’nin bankayı bilançosunu desteklemek için herhangi bir adım atmaması konusunda uyardığı söyleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x