Yükleniyor...

Fiyat Analizi: BTC, ETH, XRP ve LINK

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Chainlink (LINK) fiyatlarında durum ne

kripto para birimi fiyat analizi

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Chainlink (LINK) fiyatlarında durum ne? Para birimlerinde aşağı yönlü bir hareket yaşanabilir mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haftanın ikinci yarısı, büyük kripto para birimleri için aşağı yönlü eğilimlerle başladı. En büyük 10 kripto para biriminin LINK hariç tümü kırmızı bölgede yer alıyor. Bu haftanın en çok kaybedenlerinden biri ise Binance Coin (BNB) oldu. İlk 10 kripto para birimi arasında sadece LINK, yükselişini sürdürüyor.

BTC / USD

Analist Denys Serhiichuk’un paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin (BTC) azalan üçgenin üst sınırını kıramadı, bu da alıcıların zayıflığını gösteriyor. Şimdi fiyat yavaş yavaş 8 bin 900 – 9 bin dolarlık destek bölgesine yaklaşıyor, burada alıcılar seviyeyi korurken agresif bir şekilde geri alım yapabilirler. Belki de bu kez destek direnmeyecek, çünkü Bitcoin (BTC) 10 bin doların altında bir dayanak kazanamadığı 1 Haziran’dan bu yana bir düşüş trendi görülüyor.

Ichimoku Cloud indikatörüne dönersek, fiyatın bulutun alt sınırının ötesine geçtiği görünüyor. Bu, önümüzdeki hafta en azından 8 bin 600 dolarlık destek seviyesine olası bir düşüş olduğunu gösteriyor.

btc usd

Öte yandan Twitter hack skandalı haberleri üzerine tepki satışlarıyla karşılaşan ve 20 MA’yı aşağı yönlü kırıp 9 bin 70 desteğini test eden BTC, 9 bin 150 direncini kırmak için yeterince güçlü değil. Analistlere göre aşağı yönlü bir hareket durumunda izlenecek destek seviyeleri şu şekilde 9 bin 70, 9 bin ve 8 bin 900.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9 bin 110 dolardan işlem görüyordu.

ETH / USD

Ethereum (ETH) 6 Temmuz’dan sonra 230 dolarlık destek bölgesini tekrar test etti. Analist Serhiichuk’a göre düşüş baskısı hala yüksek, ancak altcoin hafta sonunda 235 dolar civarında kısa bir düzeltme ile karşı karşıya kalabilir.

eth usd chart

4H grafiğinde, satış ticaret hacmi hafifçe aşağı doğru seyrediyor, bu da satıcıların fiyatı daha derinlere itmek için çabaladığını gösteriyor. 235 dolar civarında büyüme olasılığı da oradaki yüksek likidite ile destekleniyor. Bunun sadece bir düzeltme olduğunu ve bir boğa koşusunun başlangıcı olmadığını belirtmek önemlidir.

Ethereum yazının yazıldığı sırada 233.13 dolardan işlem görüyordu.

XRP / USD

Serhiichuk’un paylaştığı günlük grafikteki XRP kotasyonları, satıcılardan gelen baskıyı gösteren Bollinger Bantları göstergesinin üst kenarından geri itildi. Daha önce benzer bir fiyat geri tepmesi vardı ve indikatörün alt sınırına, onu kırmak için bir düşüş oldu. Düşüş lehine güçlü bir sinyal de, değerleri 70 seviyesine bile ulaşmamış olan RSI göstergesindeki direnç hattından bir geri tepme.

xrp usd chart

İndikatörün bu davranışı aşağı yönlü bir dürtü ve ayı piyasasının hakimiyetini gösteriyor. Destek alanının bozulması ve fiyatın 0.1685 doların altına düşmesi durumunda 0.1180 dolara bir gerileme beklenebilir.

XRP yazının yazıldığı sırada 0,192735 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

LINK / USDT

Diğer kripto para birimlerinin aksine Chainlink, yazının yazıldığı sırada herhangi bir kayıp yaşamadı. LINK son 24 saat içinde %2.2 oranında arttı, bu da büyük bir altcoin olmasına rağmen Bitcoin pazarından önemli ölçüde etkilenmediğinin bir işareti.

LINK’in önündeki direnç seviyesi 8.675 dolar. Aşağı yönlü bir hareket olması durumunda ise destek seviyeleri 7.37, 6.50 , 5.90 dolar olarak belirlendi. Analistler fiyatın, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,8 doların üzerine çıkmasını bekliyor.

LINK yazının yazıldığı sırada 8,36 dolardan işlem görüyordu.