Yükleniyor...
Sponsored

Fiyat Artışı Bitcoin (BTC) Sahiplerinin Yüzde 98’ini Karlı Hale Getirdi!

Ödeme işlemcisi Paypal'ın kripto para birimi desteğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı Çarşamba günü önemli ölçüde arttı.

Fiyat Artisi Bitcoin Sahiplerinin 98ini Karli Hale Getiriyor

Ödeme işlemcisi Paypal’ın kripto para birimi desteğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı Çarşamba günü önemli ölçüde arttı. Glassnode “UTXO’ların kâr yüzdesi” istatistiklerine göre değerdeki sıçrama, çok sayıda Bitcoin sahibini kârlı duruma getirdi. Mevcut verilere göre, tüm Bitcoin UTXO’ların %98’i, daha önce Aralık 2017’de üç yıl önce kaydedilen kar seviyelerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Paypal’dan yapılan açıklamanın ardından 21 Ekim Çarşamba günü 13.184 $’dan yüksek bir seviyede kapandı. Zincir üstü araştırma ve analiz şirketi Glassnode, kârda olan Bitcoin harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO’lar) sayısı hakkında tweet attı. Bir UTXO, bir kişinin elinde harcanmamış ve basitçe bir Bitcoin cüzdanında saklanan Bitcoin miktarını ifade eder.

Glassnode verileri “Tüm Bitcoin UTXO’ları %98’i kâr halinde diyebiliriz.” diye açıklandı.

“Aralık 2017’den beri görülmeyen ve önceki BTC boğa piyasalarında tipik olan bir seviye.”

O zamandan beri fiyat bir miktar düştü, ancak Bitcoin (BTC) fiyatı son yedi gün içinde %4,3 arttı. Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, son 12 ayda %72.4, son 90 gün içinde %34.9 ve 30 günde %22 artış gördü.

Bazı kripto para analistleri ve trader’ları, Bitcoin’in mevcut fiyat aralığının ilerlemek için önemli bir gösterge olduğuna inanıyor. Dahası, 7.000’den fazla kripto varlığına karşı ölçülen piyasa değeri olan BTC’nin hakimiyet seviyesi %63,2’ye yükseldi. Fxpro’daki kıdemli finansal analist Alex Kuptsikevich, Bitcoin’in kritik makro seviyelerini test ettiğine inanıyor.

Kuptsikevich, yatırımcılara bir notta “Mevcut seviyelerde, Bitcoin döngüsel yüksekleri test ediyor” diye yazdı. “2018’in başından beri 12.000 doların üzerindeki seviyelerde bir yer edinemedi. Yeni zirvelerde, RSI gibi göstergelerin aşırı alım durumundan uzak olması, daha fazla büyüme için önemli bir potansiyele işaret etmesi önemlidir. Haftayı 12.800 ABD dolarının üzerinde kapatmak, iki buçuk yılın en yüksek seviyesi olacak ve üç yıl önce gördüğümüz 20.000 ABD dolarının tarihi zirvelerine doğrudan bir büyüme yolu açacak.”

Kuptsikevich ekledi:

“Bitcoin, 12 bin dolar ve 13 bin dolarlık iki tur seviyesinden geçerek daha fazla büyüme için kapılar açar. Mevcut fiyat dinamikleri, kripto paranın o zamanlar rallinin en yüksek noktası olan Temmuz 2019’un zirvesini yeniden test etmesine neden oldu. Günümüzde alımlar, Bitcoin’in geleneksel finans dünyasında gittikçe daha fazla destekçiye sahip olduğu güvenle gerçekleşiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x