Yükleniyor...

Fiyat Düştü “Bitcoin” Aramaları Arttı!

Bitcoin fiyatı Mayıs ayından bu yanaki en düşük seviyeye geriledikten sonra ana akım tüketicilerin ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Google Bitcoin

Bitcoin fiyatı Mayıs ayından bu yanaki en düşük seviyeye geriledikten sonra ana akım tüketicilerin ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Google Trends’ten gelen verilere göre geçtiğimiz hafta “Bitcoin” ve ilgili terimler belirgin bir şekilde daha çok aratıldı.

Google Bitcoin Aramaları

Şu anda “Bitcoin” kelimesi Ekim ayının sonunda BTC/USD’nin 10.000 dolara yakın işlem gördüğü günlerdeki arama popülerliğinde. Coğrafi bakımdan Afrika’dan yoğun bir ilgi var. Google’da Bitcoin’i en çok aratan ilk üç ülke Nijerya, Güney Afrika ve Gana. Bu ülkeleri sırasıyla Avusturya ve İsviçre takip ediyor.

Verilere göre yalnızca Bitcoin değil, “Bitcoin halving (yarılanma)” terimi de aynı şekilde Ekim ayının en yüksek seviyesinden bu yana bir kez daha yoğun bir şekilde aratılmaya başlandı.

Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen yarılanma (halving) etkinliğinin piyasalar için bir katalizör olması bekleniyor ve birçok analist hem yarılanmadan önce hem de yarılanmadan sonra yeni bir parabolik yükselişin yaşanacağını öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner