Yükleniyor...

Fiyatlar Düşse de Kripto Para Endüstrinin Temelleri Her Zamankinden Daha İyi

Kripto para piyasası son 15 ay içinde büyük kayıplar verdi.

Kripto Para Endüstrisi

Kripto para piyasası son 15 ay içinde büyük kayıplar verdi. Çoğu altcoin’in fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 ve daha fazla oranlarda düştü. Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ise %85’e varan dehşet verici bir oranda değer kaybetti.

Bir kripto para analizi firması, kripto para fiyatlarının bir zamanlar olduğundan çok daha düşük olmasına rağmen endüstrinin temellerinin son derece güçlü olduğunu söylüyor.

Kripto Para Endüstrisi Her Zamankinden Daha Sağlıklı

Mevcut ayı piyasasının ciddiyeti göz önüne alındığında kripto para piyasasına olan duyarlılık hala aşırı derecede düşük olduğunu görmek bir sürpriz değil. Buna karşın piyasa olgunlaşma belirtileri gösteriyor ve alt seviyedeki geliştiriciler üst düzey kripto para birimlerinin kullanıcılarına hitap etmeye devam ediyor.

Boston merkezli kripto analiz firması Flipside Crypto’ya göre, kripto para endüstrisi fiyatların yansıtabileceğinden çok daha sağlıklı hal almış durumda. Şirket, kullanıcı etkinliği, geliştirici davranışı ve pazar olgunluğu gibi temel ölçütleri kullanarak zaman içinde kripto para endüstrisinin genel sağlığını izleyen FCAS25 adını verdiği bir endeks yayınladı.

Flipside Crypto’nun 25 kripto para biriminden oluşan ve “zaman ağırlıklı hareketli ortalamaya” dayanan FCAS25 endeksine göre, pazar sağlığı şu anda bir yıl öncesine göre çok daha güçlü ve tüm zamanların en yüksek seviyesine gelmiş durumda.

Coinbase Ventures destekli Flipside Crypto, endüstri sağlığını belirlemek için kullandığı üç faktörden biri olan piyasa vadesinin 2017’deki boğa koşusunun zirvesinden beri düştüğünü söylüyor.

Geliştirici davranışı ise nispeten tutarlı kaldı. Flipside, bunun en iyi kripto projelerinde devam eden iyileştirmeleri destekleyen ekipler arasında sağlıklı bir bağlılık olduğunun göstergesi olduğunu belirtiyor.

Şirket, kullanıcı etkinliğinin en iyi projeler arasında yalnızca önemli ölçüde büyüdüğünü söylüyor. Şirket ayrıca şunları belirtiyor:

Bu bize yatırımcının ilgisinin 2018’den bu yana düşmesine rağmen, üst projelerin zincir içi trafiğin ve projelerin kullanımının arttığının yani temel sağlığının bir işareti.

Flipside Crypto: Kripto Para Endüstrisi Kıpır Kıpır

Flipside Crypto, FCAS25 endeksini kripto para proje sağlığını ölçmek için tutarlı ve tek karşılaştırılabilir bir değer olarak adlandırıyor. Formül, temel sağlığına dayanarak kötüye giden ve iyiye giden kripto para projelerinin bir listesini kullanıyor. Bu ikili tüm endüstrinin genel sağlığını belirlemek için kullanılıyor.

Flipside Crypto CEO’su Dave Balter, kripto para endüstrisinin kıpır kıpır olduğunu söylüyor. Balter, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto para fiyatları düştüğünde herkes endüstri sağlığı için endişeleniyor. Ancak fiyat, kripto para projeleri ve platformlarının müşteri kazanıp kazanmadığı ya da pazara ürün sağlayıp sağlamadığının zayıf bir göstergesi. FCAS25’i fiyatlara yansımamış olan kripto para organizasyonlarının temel sağlığına açıklık getirmek için geliştirdik. Veriler, kripto para endüstrinin bitmediğini kanıtlıyor. Aslına bakarsanız kıpır kıpır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x