Yükleniyor...

Flare Network, Airdrop Dağıtımını Tamamladı

Diğer zincirlerden ve internetten veri kullanan uygulamalar geliştirmeye yönelik blok zinciri Flare, uzun zamandır beklenen token airdrop'unu başarıyla tamamladı.

Flare Network Airdrop Dagitimini Tamamladi

Diğer zincirlerden ve internetten veri kullanan uygulamalar geliştirmeye yönelik blok zinciri Flare, uzun zamandır beklenen token airdrop’unu başarıyla tamamladı.

Flare token airdrop’u iki yıllık bir bekleyişin ardından nihayet gerçekleşti ve 4,28 milyar token Pazartesi günü milyonlarca alıcıya dağıtıldı.

Flare Network’un Airdrop Dağıtımı Başarıyla Gerçekleşti

Başlangıçta 2020 yılında dağıtılması planlanan airdrop, Pazartesi günü Türkiye saatiyle gece 03.00’da gerçekleşti. Token dağıtımında Binance, OKX, Kraken, Bithumb, UpBit, Kucoin, BitBank ve daha fazlası dahil olmak üzere milyonlarca alıcıya Flare’in yerel coin’i olan 4,28 milyar Flare (FLR) token dağıtıldı.

Geliştiriciler artık Flare’in EVM ve yerel veri toplama protokolleri olan State Connector ve Flare Time Series Oracle’dan yararlanmaya başlayabileceğinden, airdrop Flare için önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyor.

Ağ tarafından güvence altına alınan bu yerel protokoller, diğer blok zincirlerinden ve internetten yüksek bütünlüklü verilere merkezi olmayan erişim sağlayarak yeni kullanım durumlarının ve para kazanma modellerinin oluşturulmasına olanak tanıyor.

flare bitcoin entegre

Flare Nedir?

Flare’in State Connector protokolleri, bilgilerin Flare üzerindeki akıllı sözleşmelerle güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu, ağdaki en güçlü veri sınıfını sunar ve daha fazla çapraz zincir çözümünün oluşturulmasını sağlar. State Connector güvenliğini, merkeziyetsiz birkaç doğrulayıcıyı, veri sağlayıcıların kötü niyetli çoğunluğuna meydan okunmasına olanak tanıyan ikili bir çatallanma protokolü ile birleştirmesinden alır. Veri sağlayıcıların değer yatırmakla yükümlü olduğu proof of stake tabanlı bir sistemin aksine, State Connector’ın güvenliği sistemde yatırılan miktarla sınırlı değildir. Bu, State Connector’lerinin bir işlemin boyutuna göre güvenliğinde değişmez olduğu anlamına gelir, bu da büyük miktarlarda değeri işleyebilen güvenli bir sistem sunar.

Flare blok zinciri, veri toplama protokollerini ve bir oracle hizmetini kapsayan bir Katman 1 ağıdır. Aynı zamanda Time Series Oracle, merkezi veri sağlayıcılarına ihtiyaç duymadan kripto uygulamalarına son derece merkeziyetsiz fiyatlar ve veri beslemeleri sağlar. Flare, oracle hizmetinin her üç dakikada bir güvenilir veri sağlayan yaklaşık 100 bağımsız veri sağlayıcısına sahip olduğunu söylüyor.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Blok zinciri endüstrisinin gelişmesi için daha kullanışlı merkeziyetsiz uygulamalara ihtiyacımız var. Flare, geliştiricilerin daha geniş bir kullanıcı grubuna daha fazla fayda sağlayan uygulamalar geliştirebilmeleri için yalnızca fiyatlar değil, işlem ayrıntıları, Web2 etkinlikleri vb. veriler aracılığıyla bu sorunu çözüyor.

Flare’in amacı, geliştiricilerin daha fazla veriye güvenli bir şekilde erişen uygulamalar geliştirmelerini sağlamak olduğunu belirten Philion, “Bu, başka bir zincirde yapılan bir ödemeyle veya bir internet/web2 API’sinden gelen girdiyle bir Flare akıllı sözleşme eylemini tetiklemek gibi yeni kullanım durumlarının oluşturulmasını sağlayabilir. Ayrıca, özellikle DeFi protokolleri gibi uygulamalarda kullanılmak üzere akıllı sözleşme dışı token’ları Flare’e getirmek için yeni bir köprüleme yöntemini de kolaylaştırır.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner