Yükleniyor...

Flare’da, Farklı Blockchain Token’larıyla NFT Satın Alındı

Layer-1 projesi Flare, ekosisteminde beta olarak kullanımına sunulan yeni birlikte çalışabilirlik işlevselliğinin canlı bir gösterimini tamamladı.

flare nft

Layer-1 projesi Flare, ekosisteminde beta olarak kullanımına sunulan yeni birlikte çalışabilirlik işlevselliğinin canlı bir gösterimini tamamladı.

İki temel birlikte çalışabilirlik protokolü olan State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) kullanılarak, farklı bir token ile farklı bir blockchain ağında gerçekleşen işlemle, bir NFT güvenilir bir şekilde satın alındı.

Bu NFT demosu, Flare’nin kanarya ağı Songbird’de, DOGE ve XRP token’ları kullanılarak yapılan satın alma ile gerçekleştirildi.

Flare Ağında, DOGE ve XRP Kullanıldı

flare

Flare, ekosisteminde bir demo NFT satın alma işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemde, DOGE ve XRP token’ları kullanıldı.

Flare’in State Connector protokolleri, hem diğer blockchain ağlarından hem de internetten gelen bilgilerin Flare ağında EVM tabanlı akıllı sözleşmelerle güvenli ve ölçeklenebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu durumda, bir işlemin Flare dışı bir blockchain ağında onaylandığını kanıtlamak ve aynı zamanda doğru ödeme referansının dahil edildiğini doğrulamak amacıyla kullanıldı.

Flare Time Series Oracle (FTSO), verileri blockchain ağlarına getirmek için merkezi bir sağlayıcıya güvenmeden, Flare üzerindeki dApp’lere son derece merkeziyetsiz fiyat ve veri akışları sunar. Tanıtım için, diğer blockchain ağının kripto para biriminde, NFT’nin canlı güncellenen fiyatını ortaya çıkarır.

Flare, EVM tabanlı bir blockchain ağı olduğundan dolayı, Ethereum ve diğer EVM ağlarında gerçekleştirilebilen her şey Flare üzerinde de gerçekleştirilebilir. Bu nedenle demoda basılan NFT’ler, Solidity’de yazılmış ve ağa yerleştirilmiş standart ERC721 sözleşmeleridir. Gerekli olan tek değişiklik, FTSO ve State Connector ile entegre olacak yöntemlerin eklenmesidir.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu demo, Flare’in sektör için yeni işlevsellik ve potansiyel kullanım durumlarını güçlendirmek amacıyla zincir üzerinde daha fazla türde güvenli, merkezi olmayan veri sağlama yeteneğini vurgulamaktadır. NFT demosu, Flare’in eski token’lar için açabileceği Web3 yardımcı programının bir örneğidir ve bunların ağdaki dApp’lerde güvenle kullanılmasını sağlar. Mühendislerin Flare’in yerel birlikte çalışabilirlik protokollerinin yeteneklerinden yararlanarak başka hangi uygulamaları geliştirebileceklerini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner