Florida Hükümetinden Kripto Dolandırıcılığına Karşı Uyarı • Coinkolik
Yükleniyor...

Florida Hükümetinden Kripto Dolandırıcılığına Karşı Uyarı

Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Departmanı (FDACS), kripto para aracılığıyla yapılan ödeme dolandırıcılıklarına karşı uyarı yayınladı.

Florida Hukumetinden Kripto Dolandiricilarina Karsi Uyari 1

Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Departmanı (FDACS), kripto para aracılığıyla yapılan ödeme dolandırıcılıklarına karşı uyarı yayınladı.

Yeni iş birlikleriyle gelişmeye devam eden kripto hizmetleri geniş bir ağa yayılıyor. Fakat büyümenin, dolandırıcılıklara aracı olması gibi dezavantajları bulunuyor. Kötü niyetli kişilerin elinde bir silaha dönüşen kripto para birimleri, artan dolandırıcılıkların yeni oyuncusu oluyor. Durumu engellemek isteyen Florida hükümeti de uyarılarda bulundu.

Florida Hükümeti Kripto Dolandırıcılıklarına Karşı Uyarı Yayınladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Departmanı (FDACS), vatandaşların olası dolandırıcılıkları belirlemesine ve bunlardan kaçınmasına yardımcı olabilecek beş madde yayınladı.

FDACS, hizmetler için hediye kartları ve kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapılmasının istenmesini içeren otomatik arama dolandırıcılığına ilişkin bilgiler paylaştı.

Dolandırıcılar tarafından sıklıkla kullanılan şu maddelere vurgu yapıldı:

Dolandırıcılar Bitcoin ATM
  • Acil İşlem: Bir arama veya mesaj, aracınızın garanti kapsamına devam etmek için hemen harekete geçmenizin acil olduğunu söyleyerek dolandırıcılık kapısını aralıyor.
  • Yalan Bilgi: Dışarıdan bir şirket, yalnızca araç üreticisinin yapabileceği bir şekilde, fabrika garantisini uzatmayı teklif ederek para istiyor.
  • Sahtekarlar: Dolandırıcılar, tanıdığınız ve güvendiğiniz bir şirket için çalıştıklarını ima ederek para isteyebilir.
  • Kişisel Bilgi: Sosyal Güvenlik numaranız, ehliyet numaranız veya kredi kartı bilgileriniz için yapılan talepler, dolandırıcılığın kesin işaretleridir.
  • Ödeme Şekli: Bir hediye kartı veya kripto para ile ödeme yapmanız istenirse, bu bir dolandırıcılıktır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x