Yükleniyor...

Florida Valisi Ron DeSantis, CBDC’leri Yasakladı

Florida Valisi Ron DeSantis, Florida eyaletinde Merkez Bankası Dijital Para Birimini (CBDC) resmen yasakladığını duyurdu.

CBDC

Florida Valisi Ron DeSantis, Florida eyaletinde Merkez Bankası Dijital Para Birimini (CBDC) resmen yasakladığını duyurdu.

Geçtiğimiz haftarlarda CBDC‘leri sert bir şekilde eleştiren Florida Valisi Ron DeSantis, eyalette CBDC‘leri yasakladığını belirtti. Mart ayında Florida eyaletine CBDC’lere yönelik pek çok konuşma gerçekleştiren vali, son gelişmeler ile birlikte CBDC’leri yasakladı. Hükümet kontrolündeki dijital para biriminin negatif etkileri olacağını vurgulayan DeSantis, Mart ayında buna yönelik bir yasa tasarısı da sunmuştu.

Ron DeSantis’den Nakit Para Vurgusu

Nakit parayı “kral” olarak vurgulayan Ron DeSantis, CBDC’lere olan negatif tutumunu, pek çok şekilde belirtmeye devam ediyor. Konuyla ilgili görüşlerini belirten DeSantis, “Bilirsiniz, nakit para kraldır. Nakit paraya sahip olduğunuz sürece kendi kaderinizi kendiniz kontrol edersiniz.” dedi.

CBDC’lere olan karşı görüşünü neredeyse her söyleminde belirten DeSantis, bu tarz konuşmalarını uzun zamandır sürdürüyor. Eyalet bazında da CBDC’leri yasaklamış olması, bu durumların en net sonucu oldu. CBDC konusunda fikir ayrılığına düşen eyalet sakinleri ise, olay hakkındaki görüşlerini sosyal medyada belirtmeye devam ediyor. DeSantis’i destekleyen bir kitle olduğu kadar, konuyu ters şekilde ele alan bir kitle de var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner