Yükleniyor...

Fon Yöneticisi: Ortalık Fena Karışacak Bitcoin’den (BTC) Uzak Durmak Şimdilik En İyisi

Fon Yöneticisi Victor Dergunov, S&P 500 ve DJX için daha fazla düşüş yaşanacağına inanıyor ve bu düzeltme gerçekleştiğinde, BTC’nin muhtemelen çok daha iyi bir alım bölgesine ulaşacağını düşünüyor.

Fon Yöneticisi Ortalık Fena Karışacak Bitcoin’den BTC Uzak Durmak Şimdilik En İyisi scaled

Fon Yöneticisi Victor Dergunov, S&P 500 ve DJX için daha fazla düşüş yaşanacağına inanıyor ve bu düzeltme gerçekleştiğinde, BTC’nin muhtemelen çok daha iyi bir alım bölgesine ulaşacağını düşünüyor. Victor Dergunov, o zamana kadar, Bitcoin’den uzak durmanın en iyi seçenek olduğunu söyledi.

Bitcoin şu anda 9.300 dolarlık günlük en yüksek seviyesini oluşturduktan sonra 9.080 dolara kadar düştü ve yazım sırasında 9.200 dolarlık seviyede bulunuyor. Piyasadaki iyileşme duyguları BTC’de çarpıcı bir artışa neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD gösterge endeksi, Dow Jones Sanayi Ortalama Endeksi veya DJX dün 25.548,27 seviyesinde kapandı. Dow endeksi, birbirini izleyen iki gün içinde 1100 puanın üzerinde bir değer kazandı.

BTC Yakında Bir Düzeltme Görebilir

Bitcoin’e yapılan yatırımlar sürekli artıyor. Federal Rezerv’in para basma çılgınlığı içinde olmasından dolayı sınırlı varlıkların cazibesi artıyor. Ayrıca, analistler insanları BTC’ye daha fazla yatırım yapmaya teşvik eden raporlar hazırlıyor.

Ancak, BTC/USD günlük grafiklerine yakından bakarsanız, BTC/USD için bir boğa koşusu görünmemektedir. Aksine, fiyatların yavaş bir şekilde arttığı, ancak herhangi bir olumlu teknik gösterge olmadan yükseliş yaşandığı görülmektedir. Bu sebeple BTC şüpheli bir şekilde yükseliyor.

Ayrıca, balina olarak da adlandırılan sadece bir avuç insan BTC biriktiriyor gibi görünüyor. Fiyatlar buna karşılık yükseliyor. Bununla birlikte, aşağı yönlü bir MACD ve Üstel Hareketli Ortalamadan kaynaklanan direnç seviyesinin, boğalar kaybolduğunda BTC’yi aşağı çekmesi muhtemel gözüküyor.

“S&P 500 Düzeltmeleri Nedeniyle Bitcoin Değer Kaybedecek.”

Victor Dergunov, Albright Investment Group’un kurucu ortağıdır. Şirketi Finansal piyasaların pazar araştırması ve çeşitli yatırım yolları ile uğraşmaktadır.

Victor’a göre, Bitcoin’de son iki günde yaşanan muhteşem yükseliş yatırımcıları rehavete sürüklememeli. Yakında S&P 500 ve Dow Jones’un şiddetli bir kan banyosu yapacağı tahmin ediliyor. Victor, Dow’da yaşanacak ani düşüşün BTC’yi de etkileyebileceğinin düşündüğü için şimdilik Bitcoin’den uzak durmanın doğru bir karar olduğunu düşünüyor. Victor gibi, birkaç analist de BTC’nin şu anki durumunun çok zor tahmin edilebilir olduğuna inanıyor ve kurumsal yatırımcıların bundan sorumlu olduğunu düşünüyorlar.