Yükleniyor...

Foresight Ventures, Blockchain Projelerine Kaynak Ayıracak

Risk sermayesi şirketi Foresight Ventures, gelecek vaat ettiğini düşündüğü blockchain projelerine 200 bin dolara kadar kaynak ayıracağını duyurdu.

foresight ventures

Risk sermayesi şirketi Foresight Ventures, gelecek vaat ettiğini düşündüğü blockchain projelerine 200 bin dolara kadar kaynak ayıracağını duyurdu. 

Singapur merkezli risk sermayesi şirketi, Foresight X Accelerator programına 10 milyon dolar daha bağışlayarak toplamda 20 milyon dolara yükselteceğini açıkladı. Bu hamle, firmanın yapay zeka, sıfır bilgi, makine öğrenimi, Bitcoin likit staking türevleri ve NFT ekosistemlerinde inşa edilen Web3 projelerine odaklanacak hızlandırıcı başvurusunun ikinci aşaması ile aynı zamana denk geldi. 

İlk Aşamada 30 şirkete Yatırım Gerçekleştirildi

Foresight daha önce, Kasım 2022’de başlatılan hızlandırıcı programı için 10 milyon dolar taahhüt etti.

Şirket, ilk aşamada Web3 proje havuzundan 30 şirkete odaklanarak 50.000 ila 200.000 dolar arasında bir yatırım gerçekleştirdi. Hızlandırıcının ikinci aşamasının başlamasıyla birlikte Foresight, seçilen her projeye 200.000 dolar tahsis edeceğini ve pratik rehberlik sağlamak için VC firmasından en fazla üç mentor ve bir fon ortağı atayacağını belirtti. Bunun yanı sıra programın tamamlanmasının ardından bir demo günü düzenleneceğinin de altı çizildi. 

2020 yılında kurulan Foresight’in VC portföyünde 400 milyon doların üzerinde birleşik yönetim altındaki varlık (AUM) bulunmaktadır. Şirketin elinde bulundurduğu bu varlıklar, Bitget’i satın almasının ve çok zincirli cüzdan sağlayıcı BitKeep ile ortaklık kurmasının ardından önemli ölçüde arttı. 

Şirket, geçtiğimiz ay dünya çapındaki blockchain projelerine odaklanan 100 milyon dolarlık Web3 fonunun lansmanı için Bitget ile ortaklık kuran birkaç VC’den biriydi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x