Yükleniyor...

Fortnite Geliştiricisinden Metaverse Şirketine Yatırım

Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games, metaverse altyapı geliştiricisi Hadean'a yatırım turunda destek verdi.

Fortnite Gelistiricisinden Metaverse Sirketine Yatirim

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, metaverse altyapı geliştiricisi Hadean’a yatırım turunda destek verdi.

2021 yılında dünya genelinde artan bir ilgiyle karşılaşan metaverse, geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Metaverse platformunda oluşturulan sanal dünyada arsa satın almaktan, oyun oynamaya kadar her şeyi yapılabiliyor. Bu da metaverse’ün ortaya çıkardığı yeni gerçekliğini güçlendirmesini sağlıyor. Buna paralel şekilde şirketler de yeni girişimlere yatırım yapıyor.

Metaverse Şirketi Hadean, Fortnite Geliştiricisinden Yatırım Aldı

Metaverse altyapı geliştiricisi Hadean, Seri A yatırım turunda 30 milyon dolar topladı.

30 milyon dolar toplanan finansman turunda Epic Games’in yanı sıra Molten Ventures, 2050 Capital, Alumni Ventures, Aster Capital, Entrepreneur First ve InQTel şirketleri yer aldı.

Hadean, Epic Games’in popüler oyunu Fortnite’ı destekleyen Unreal Engine oyun motoruna metaverse yetenekleri kazandırmaya yardımcı olacak bir altyapı inşa edecek.

fortnite

Unreal Engine Ecosystem Başkan Yardımcısı Marc Petit, Hadean ile ilgili şunları söyledi:

“Hadean’ın bilgi işlem gücü, biz ölçeklenebilir bir meta veri tabanı oluşturmaya çalışırken ihtiyaç duyduğumuz altyapıyı sağlayacak. Şirketin teknolojisi, çok sayıda eşzamanlı kullanıcıyı etkinleştirerek, içerik oluşturucular ve geliştiriciler için yeni araçların kilidini açarak Epic’in Unreal Engine’ini tamamlıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner