Yükleniyor...

Fortnite Monero ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Online video oyunu Fortnite'nin ticari mağazası olan Retail Row, Monero (XMR) ile ödeme kabul etmeye başladı.

Fortnite Monero XMR

Online video oyunu Fortnite’nin ticari mağazası olan Retail Row, Monero (XMR) ile ödeme kabul etmeye başladı. Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, Temmuz 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında 125 milyon tarafından oynanan son derece popüler bir oyun konumunda. Ekim 2018’de Epic Games, en sonki fonlama turunda 15 milyar dolardan fazla yatırım aldı.

Fortnite Sadece Monero’yu (XMR) Kabul Etmiyor

Retail Row mağazasındaki kripto para birimleriyle yapılan ödemeler ödeme istemcisi GloBee aracılığıyla kabul ediyor. Mağazada Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) ve artık Monero (XMR) ile ödeme yapılabiliyor. Kripto para birimlerinin yanısıra kredi kartı ve PayPal ile de ödeme yapabilmek mümkün. Ekim ayında siber güvenlik şirketi Malwarebytes, dolandırıcıların, Fortnite oyuncularının Bitcoin (BTC) cüzdan adreslerini hedef alan kötü amaçlı yazılımları kullandıklarını tespit etmişti. Bilgisayar korsanları, sahte hileler, duvar kâğıtları, görünüşte Android için Fortnite oyunu gibi girişimlerle kötü niyetli kodları kullanıcı hesaplarını ele geçirmek üzere kullanmayı hedeflediler.

Araştırmaya göre, ücretsiz V-Bucks’lar (oyun içi para birimi) kullanılarak kötü niyetli kodlar kullanıcıların bilgisayarlarına gönderiliyordu. Malwarebytes, aldatıcı bağlantıların, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımları gizleyen indirmelere yönlendiren dolandırıcıların YouTube kanalları aracılığıyla servis edildiğini ortaya koydu. Haziran ayında ağ ve işletme güvenliği şirketi Palo Alto Networks, dolaşımdaki tüm XMR’lerin yaklaşık yüzde 5’inin kripto hırsızlığı yoluyla kötü amaçlı bir şekilde elde tutulduğunu tespit etti. Monero’nun kötü amaçlı yazılımlarla hedeflenmesi kripto para biriminin dolandırıcıların inanılmaz düzeyde tekelde olduğunu gösteriyor. Toplamda 175 milyon dolar değerindeki XMR’nin kötü amaçlı madencilik yöntemi ile çıkarıldığı tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x