Yükleniyor...

Fransa’daki Bitcoin Yatırımcılarına Vergi İndirimi

Fransa’nın alt meclisi (Assemblée Nationale), finans komisyonundan ülkedeki diğer sermaye kazançları vergileriyle uyumlu olarak Bitcoin kazançlarının vergilendirmesi planına destek çıktı.

Fransa Bitcoin Vergi İndirimi

Fransa’nın alt meclisi (Assemblée Nationale), finans komisyonundan ülkedeki diğer sermaye kazançları vergileriyle uyumlu olarak Bitcoin kazançlarının vergilendirmesi planına destek çıktı. Şu anda, Bitcoin satışları geleneksel sermaye kazançlarından veya hisse senedi ve diğer menkul kıymet satışlarından yaklaşık yüzde 20 daha fazla vergilendiriliyor.

Tasarıya finans komitesi başkanı Eric Woerth öncülük ediyor. Tasarıyla Bitcoin satışları için vergi oranının yüzde 36’dan yüzde 30’a kadar düşürülmesi amaçlanıyor. Bununla birlikte bazı Fransız vatandaşları için söz konusu vergi indirimi yeterli olmadı. Fransız vatandaşlarına göre önerilen vergiler yenilikçi düşünceleri engelliyor.

Fransız Le Figaro’ya göre vergi, sadece kar elde etmek için LocalBitcoins veya Coinbase’in kullanılması gibi platformlardaki Bitcoin satışları için geçerli olmayacak. Aynı zamanda satın almak için bir ödeme aracı olarak Bitcoin’in kullanıldığında da geçerli olacak. Örneğin bir mal veya hizmeti satın almak için Bitcoin’in kullanılmasında da da vergi ödenecek.

[bkz id=”5467″]

Fransa bu şekilde Bitcoin vergisi koyan tek yargı yetkisinden çok uzakta. Regresif vergilendirme yöntemi, söz konusu yargı bölgelerindeki vatandaşların güvenli ve güçlü bir şekilde alışveriş yapabilecekleri teknolojiyi kullanmalarını zorlaştırıyor.

Vergi indirimi tasarısının genel yasama oturumunda kabul edilmesi ve resmi olarak 2019 bütçesine dahil edilmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x