Yükleniyor...

Fransa Bitcoin’i Para Birimi Olarak Tanıdı!

Kripto topluluğu için iyi haber geldi, Fransa Bitcoin'i (BTC) para birimi olarak tanıdı.

fransa bitcoini resmi olarak tanıdı

Kripto topluluğu için iyi haber geldi, Fransa Bitcoin’i (BTC) para birimi olarak tanıdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Les Echos tarafından verilen bilgilere göre, Bitcoin artık Fransa’da resmi para statüsüne sahip. BTC, Şubat ayı sonlarında kripto para birimleri ile ilgili bir kararla mahkeme tarafından yasal olarak kabul edildi, ancak  karar kamuoyuna daha yeni açıklandı.  Les Echos şimdi bu kararın Bitcoin’in durumunu iyileştirmesini ve BTC likiditesini artırmasını bekliyor.

İşlem Sayısı Artabilir

Karar Nanterre Ticaret Mahkemesi tarafından alındı. Kararla BTC’nin, fiat para birimine benzer şekilde varlık olduğu kabul edildi. Kramer & Levin’den bir avukat Hubert de Vauplane, bu kararın artık Bitcoin’in yasal anlamda para olarak kullanılmasına izin verdiğini söyledi. Bu nedenle, Fransa’daki Bitcoin işlemlerinin sayısının artacağı düşünüyor.

Mahkeme kararı, Fransız kripto borsası Paymium ile İngiliz yatırım şirketi BitSpread arasında kripto ile ilgilenen bir anlaşmazlık üzerinde çalışırken alındı.  2014 yılında Paymium, BitSpread’e borç vermişti. Daha sonra Bitcoin’de hard fork düzenlendi ve Bitcoin Cash ortaya çıktı. O sırada elinde Bitcoin olanlara bire bir oranında Bitcoin Cash verildi. BitSpread, borcunu geri öderken Paymium’a Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin Cash de vermeli mi, vermemeli mi anlaşmazlığı da mahkemeye taşınmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x