Yükleniyor...

Fransa, Kripto Kayıt Koşullarına Odaklandı

Fransa, ülkede bulunan kripto kuruluşlarının kayıt koşullarını önümüzdeki yılın başından itibaren sıkılaştırmaya başlayacak.

fransa

Fransa, ülkede bulunan kripto kuruluşlarının kayıt koşullarını önümüzdeki yılın başından itibaren sıkılaştırmaya başlayacak.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve giderek yaygınlaşan kullanımı, birçok ülkeyi harekete geçirdi. Özellike son yıllarda, FTX iflasıyla başlayan düzenleme ihtiyacı gündemde yoğun bir yer edindi. Düzenleme ve denetim tarafında açık barından kripto paralar, ülkelerin bu konuya yönelik hamleler planlamasına yol açtı. Son olarak Fransa, kripto para birimlerinin ülkedeki kayıt koşullarını sıkılaştırma planı yapıyor.

Fransa, Kripto Kayıt Koşullarını Sıkılaştıracak

Fransa, ülkedeki kripto kuruluşlarının kayıt koşullarına yönelik bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Fransa merkezli kripto kuruluşlarının kayıt koşulları, parlamentonun her iki meclisindeki milletvekillerinden oluşan bir komite tarafından planlamaya koyuldu. Yapılan planlamalar doğrultusunda, kripto kayıt koşullarına yönelik hamlelerin yeni yılın başından itibaren sıkılaşması bekleniliyor.

Hazırlanan Ortak Komite metninde, ülkeye kayıt almak için yeni başvuran kripto kuruşlarının, iç kontroller, siber güvenlik ve çıkar çatışmalarına ilişkin ekstra kuralları karşılaması gerekecek.

Özel yasama komitesi tarafından üzerinde anlaşmaya varılan metnin, 16 Şubat tarihinde Senato, 28 Şubat tarihinde de Ulusal Meclis tarafından onaylanması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner