Yükleniyor...

Fransa, Kripto Lisans Düzenlemelerini Elden Geçiriyor

Fransa Ulusal Meclisi, zorunlu kripto firması lisanslamasını oylamaya sunacak.

Fransa Kripto Lisans Duzenlemelerini Elden Geciriyor

Fransa Ulusal Meclisi, zorunlu kripto firması lisanslamasını oylamaya sunacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fransız yetkililerin haftalardır Fransa’da daha sıkı bir kripto düzenlemesi çağrısında bulunmasının ardından, kripto firmalarına yönelik yeni bir düzenleme Salı akşamı ülkenin Ulusal Meclisi’nde oylamaya sunulacak. Şu anda Fransa’da kripto hizmetleri sunan şirketler, lisans almak yerine mali düzenleyici kurum olan Finansal Piyasalar Kurumu‘na (AMF) kaydolmayı tercih ediyor. Şu anda 60 şirket listede yer alıyor; yani Fransız hükümeti onları profesyonel olarak yetkin ve kara para aklamayı önleme yasalarına uygun görüyor.

Fransa, Lisanslama Kurallarını Oylamaya Sunacak

Fransız Ulusal Meclisi, Salı günü, AB çapında kurallar (MiCA) yürürlüğe girmeden önce kripto firmalarının önümüzdeki yıl sıkı bir lisanslama düzenlemesine uymaları gerekip gerekmeyeceğini tartışacak.

Fransız Senatör Hervé Maurey, ilk olarak kripto şirketlerinin bu yılın Ekim ayına kadar zorunlu bir lisans almasını önerdi. Şu anda isteğe bağlı olan ve elde edilmesi zor olan akreditasyonu tek bir şirket bile almadığı için bu öneri kripto endüstrisi tarafından soğuk karşılandı.

yatirimcilar kripto

Maurey, AB yasalarını aktaran daha geniş bir yasa tasarısına getirdiği bir değişikliğe eşlik eden metinde şunlara yer verdi:

“FTX’in son iflası, özellikle şirket herhangi bir düzenlemenin dışında faaliyet gösterdiğinde, kripto varlıklarına yapılan herhangi bir yatırımın doğasında var olan riskleri öne çıkardı”

Ulusal Meclis, Maurey’in değişikliğine ek olarak diğer iki değişikliği de değerlendirecek. Biri lisanslama son tarihini geriye çekerek şirketlere daha fazla zaman tanıyacak, diğeri ise zorunlu lisansı daha basit bir kayıtla değiştirecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x