Yükleniyor...

Fransa, Kripto Şirketlerine Sıcak Yaklaşıyor

Avrupa Birliği'nin MiCA düzenlemesini kabul eden Fransa, ABD'li kripto şirketlerine kapılarını açıyor.

Fransa kripto

Avrupa Birliği‘nin MiCA düzenlemesini kabul eden Fransa, ABD’li kripto şirketlerine kapılarını açıyor.

FTX’in iflas etmesiyle birlikte yeni bir döneme giren kripto endüstrisinde, düzenleyici netliklerin oluşması büyük bir önem taşımaya başladı. ABD, kripto konusunda baskıcı ve sert bir tutum izlemeyi tercih etti. Diğer taraftan Avrupa Birliği’nin hazırladığı MiCA düzenlemesi de üye ülkelerce kabul edildi.

MiCA’yı kabul eden Fransa’nın düzenleyici kurumu AMF, özellikle ABD’den gelmek isteyen yüze yakın kripto şirketine kapılarının açık olduğunu belirtti.

Fransa, ABD’li Kripto Şirketlerine Kapılarını Açıyor

Fransa’nın düzenleyicisi olan AMF, MiCA ile netleşen kripto düzenlemeleri konusunda ılımlı bir tavır sergiliyor. AMF Genel Sekreteri Benoît de Juvigny, ABD’deki kripto aktörlerini işaret etti.

AMF fransa

Benoît de Juvigny, ABD’deki kripto şirketlerinin istedikleri takdirde Fransız rejiminden ve MiCA’dan faydalanmak için ülkeye gelebileceklerinin mesajını verdi. Ayrıca Benoît de Juvigny, ABD’li meslektaşlarıyla da iyi giden bir ilişkileri olduğunun altını çizdi.

Son dönemlerde kızışan ABD’nin kripto sektörü, hukuksal süreçleri ve baskıları beraberinde getirdi. Birçok kripto şirketi, ABD’nin düzenleyici netliklerden ziyade düzenleyici baskılara maruz kaldığını belirtti. Bu süreçler yaşanırken, Fransa’dan ABD’li kripto şirketlerine el uzatıldı.

Ayrıca Avrupa Birliği, merkeziyetsiz kripto şirketlerinin nasıl düzenleneceği üzerine yoğun mesai harcıyor. Benoît de Juvigny, AMF’nin önümüzdeki haftalarda bazı fikirlerini belgeleştireceğini ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner