Yükleniyor...

Fransa Merkez Bankası Dijital Para Testlerine 2020’de Başlıyor!

Agence France-Presse'in (AFP) haberine göre, Fransa Merkez Bankası, dijital parası için testlerine gelecek yıl başlama planı yapıyor.

Fransa Merkez Bankası Dijital Para Testlerine 2020de Başlıyor

Agence France-Presse’in (AFP) haberine göre, Fransa Merkez Bankası, dijital parası için testlerine gelecek yıl başlama planı yapıyor.

Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, yaptığı açıklamada bakanın testlere gelecek yıl başlayacağını ifade etti. Galhau, ayrıca Fransa’nın dijital dönüşüm ve inovasyona katkı sağlamak istediğini belirterek, ülkesinin bu alandaki testleri metoduna uygun ve ciddi bir şekilde yapması gerektiğinin de altını çizdi.

Facebook’un Dijital Parası Libra ve Fransa

Bilindiği gibi Fransa hükümeti, Facebook’un kripto para projesi Libra’ya karşı çok sert bir tavır takınmıştı. Libra’nın ülkede yer almasını reddeden ve buna izin vermeyeceklerini açıklayan Fransa hükümeti, Facebook’un çıkarmayı planladığı kripto paranın, ciddi tehditler barındırabileceğine vurgu yapmıştı.

Öte yandan, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Mahire ise geçtiğimiz günlerde katıldığı Avrupa Birliği (AB) toplantısında dijital para fikrini ortaya atmıştı. Yaşanan gelişmelere ve yapılan açıklamalar Fransa’nın bu alanda Avrupa’da öncü güç olmayı istediğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner