Anasayfa Haberler Fransa Merkez Bankası Dijital Para Testlerine 2020'de Başlıyor!

Fransa Merkez Bankası Dijital Para Testlerine 2020’de Başlıyor!

Agence France-Presse’in (AFP) haberine göre, Fransa Merkez Bankası, dijital parası için testlerine gelecek yıl başlama planı yapıyor.

Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, yaptığı açıklamada bakanın testlere gelecek yıl başlayacağını ifade etti. Galhau, ayrıca Fransa’nın dijital dönüşüm ve inovasyona katkı sağlamak istediğini belirterek, ülkesinin bu alandaki testleri metoduna uygun ve ciddi bir şekilde yapması gerektiğinin de altını çizdi.

Facebook’un Dijital Parası Libra ve Fransa

Bilindiği gibi Fransa hükümeti, Facebook’un kripto para projesi Libra’ya karşı çok sert bir tavır takınmıştı. Libra’nın ülkede yer almasını reddeden ve buna izin vermeyeceklerini açıklayan Fransa hükümeti, Facebook’un çıkarmayı planladığı kripto paranın, ciddi tehditler barındırabileceğine vurgu yapmıştı.

Öte yandan, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Mahire ise geçtiğimiz günlerde katıldığı Avrupa Birliği (AB) toplantısında dijital para fikrini ortaya atmıştı. Yaşanan gelişmelere ve yapılan açıklamalar Fransa’nın bu alanda Avrupa’da öncü güç olmayı istediğini gösteriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları