Yükleniyor...

Fransa’dan Kripto Fenomenlerine Karşı Yasa Hazırlığı

Fransa'da iki milletvekili, sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilen kripto reklamlarının önüne geçmek için yasa tasarısı hazırladı.

Fransadan Kripto Fenomenlerine Karsi Yasa Hazirligi

Fransa‘da iki milletvekili, sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilen kripto reklamlarının önüne geçmek için yasa tasarısı hazırladı.

Sosyal medya, kripto para birimlerinin kontrolsüz tanıtımlarında büyük bir öneme sahip. Özellikle Twitter, kripto sektörünün yüzde 90‘ına hitap ediyor. Bu durum, ülkelerin kripto düzenleme adımlarını hızlandırdı. Son olarak Fransa‘daki iki sosyalist milletvekili bir yasa tasarısı hazırladı. Bu yasa tasarısında, sosyal medya aracılığıyla aşırı kripto tanıtımlarında bulunan fenomenlerle mücadele amaçlanıyor.

Fransa’da Çıkan Yasa Tasarısı, Kripto Fenomenlerini Etkileyecek

Fransa‘da iki sosyalist milletvekili tarafından hazırlanan yasa tasarısı, kripto fenomenleri tarafından yapılan kripto para tanıtımlarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Bu durumu bir meslek haline getiren kripto fenomenleri, aldıkları reklam ücretleri karşılığında her türlü kripto para birimini pazarlayabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Fransa‘daki milletvekilleri, yasa tasarısını tamamladı. Tasarı, sosyal medyadaki kripto fenomenlerinin faaliyetlerini düzenlemeye odaklandı.

Ayrıca kripto fenomenlerinin belirli bir ücret karşılığında kripto para birimini tanıtması yasaklanabilir. Kripto endüstrisindeki geçmiş sorunlar, bu yasağın altındaki gerekçe olarak gösterildi.

Yasa tasarısı, kripto fenomenlerin paylaşımlarında sponsorlu ibaresini kullanmasına da göz yummayacak. Tasarının ceza sistemi de beş yıl hapis ve 375 bin euro olarak belirlendi.

Yasa tasarısının mimarlarından Arthur Delaporte, “Pek çok dolandırıcılık oldu, güçlü bir siyasi mesaj göndermemiz gerekiyordu, tüketicilerin para kaybetmesine neden olan tehlikeli promosyonlara son vermeliyiz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner