Yükleniyor...

Fransız Milletvekili, Merkez Bankasına Bitcoin (BTC) Çağrısında Bulunan İmza Kampanyasına Destek Verdi

Fransız milletvekili, merkez bankasının Bitcoin satın almasına izin verecek yasal değişiklikler çağrısında bulunan imza kampanyasına imza verdi.

fransiz milletvekili merkez bankasina bitcoin btc cagrisinda bulunan imza kampanyasina destek verdi

Fransız milletvekili, merkez bankasının Bitcoin satın almasına izin verecek yasal değişiklikler çağrısında bulunan imza kampanyasına imza verdi. 

İmza kampanyası, bir blokzinciri geliştirme şirketi olan ARK Ecosystem’ın başkanı ve kurucu ortağı olan Francois Thoorens tarafından başlatıldı. Thoorens, ülkenin merkez bankasını tıpkı altın gibi, Bitcoin’i de bir rezerv varlığı olarak edinmesini sağlayacak stratejileri aktif olarak keşfetmeye çağırıyor.

5 Eylül tarihine kadar devam edecek kampanya şimdiye kadar 322 imza topladı. İmza verenler arasında 2012’den bu yana Ulusal Meclis üyesi olan ve Hukuk İşleri Komisyonu’nda görev yapan Jean-Michel Mis de yer alıyor. İmza kampanyası belirli şartları yerine getirebilirse Fransız senatosuna sunulacak. 

Kampanya dilekçesi, şimdiden senatonun dilekçelerin yer aldığı sitesinde yayınlanmak üzere kurumun onayına sunuldu. Eğer kampanya 100.000 imzaya ulaşırsa, Ulusal Meclis başkanı, başkan yardımcıları, daimi komisyon başkanları ve Ulusal Meclis’in diğer bazı önde gelen üyelerinden oluşan konferans başkanlarının karşısına çıkacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner