Yükleniyor...

Fransız Milletvekilleri Kriptoya Bakış Açısını Değiştiriyor

Fransız Milletvekilleri, zorunlu kripto lisanslarına karşın duruşunun yumuşaması olarak yorumlanan bir karar aldı.

Fransadan Kripto Fenomenlerine Karsi Yasa Hazirligi

Fransız Milletvekilleri, zorunlu kripto lisanslarına karşın duruşunun yumuşaması olarak yorumlanan bir karar aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisinin paydaşları, FTX’in batışı ve AB yasalaranın devreye girmesiyle birlikte milletvekillerinin bu duruşunun daha da katılaşması konusunda endişelilerdi ancak durum tersine dönmüş gibi gözüküyor.

Fransız Meclisinden Yeni Karar

Fransa’daki kripto şirketleri, bugün Ulusal Meclis’te milletvekilleri tarafından oylanan kararlar ışığında, 2024’ten itibaren çıkar çatışması ve tüketici koruma kurallarına uymak zorunda kalacak.

Meclis’te önerilen önlemler için 61 lehte ve 33 aleyhte oy kullanıldı. Meclis Finans Komitesi’nin ve firmaların zorunlu lisansa sahip olmaları için daha sert bir gerekliliği destekleyen Fransız Senatosu’nun duruşunun yumuşaması olarak yorumlandığı için kripto endüstrisine muhtemelen Ekim ayına kadar rahat bir nefes aldıracak.

Bu önlemlere ek olarak Avrupa Birliği’nin diğer üyeleri gibi, Fransa da Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesi (MiCA) olarak bilinen yeni blok çapında mevzuatın gelişine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında Senatör Hervé Maurey, 1 Ekim 2023’e kadar Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) kayıtlı olmayan kripto şirketlerinin lisans almak zorunda olması gerektiğini de ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x