Yükleniyor...

Fransız Yatırımcılar, Binance’e Dava Açtı

Kripto borsası Binance Fransa ve ana şirketi Binance Holdings Limited, yanıltıcı ticari uygulamalar ve hileli gizleme iddiasıyla davalık oldu.

Fransiz Yatirimcilar Binancee Dava Acti

Kripto borsası Binance Fransa ve ana şirketi Binance Holdings Limited, yanıltıcı ticari uygulamalar ve hileli gizleme iddiasıyla davalık oldu.

Kripto para borsası Binance, küresel çapta eleştirilerin ve iddiaların odak noktası haline geldi. Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan FTX’in çökmesi, okları Binance tarafına çevirdi. Yaklaşık 15 milyar dolarlık günlük hacmiyle ön plana çıkan borsa, fud dalgasına yoğun mesai harcıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance’e neden fud yapıldığını açıklamıştı. Son olarak bir grup Fransız yatırımcı, Binance Fransa ve Binance Holdings Limited‘e dava açtı.

Binance, Fransız Yatırımcılar Tarafından Dava Edildi

Fransa‘da 15 kişilik bir yatırımcı grubu, manipülasyonlar ve gizli çalışmalar nedeniyle Binance‘e dava açtı. Davanın odağında, ana şirket Binance Holdings Limited ve borsanın Fransa kolu yer alıyor.

Davacılar, lisans almadan önce Binance tarafının kripto hizmetlerinin reklamlarını yaptığını öne sürdü. Fransız yatırımcılara göre bu durum, ülke yasalarının ihlaline giriyor. Ülkenin mali düzenleyicisi, 2022 yılının Mayıs ayında borsaya lisans vermişti.

Mahkemeye yapılan şikayetin ana konusu, Binance Fransa adlı bir Telegram kanalının aktiviteleri oldu. Davacılara göre, Binance Fransa Telegram kanalı reklam ve tanıtımlar ile sosyal medya etkinliğinde bulundu. Ayrıca şikayette bulunan yatırımcılar, Terra krizinde 2.4 milyon euro kaybettiklerini dile getirdiler.

Binance Fransa tarafı, yapılan suçlamaları reddetti ve kripto ürünleri için her zaman risk uyarılarına yer verdiğini dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x