Yükleniyor...

Frida Kahlo Eserleri Metaverse’de Hayat Buluyor

Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun sanat eserleri ve anlatılmamış aile hikayeleri metaverse'e aktarılıyor.

Frida Kahlo Eserleri Metaversede Hayat Buluyor

Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo‘nun sanat eserleri ve anlatılmamış aile hikayeleri metaverse’e aktarılıyor.

Frida Kahlo’nun ailesi, daha önce hiç görülmemiş sanat eserlerini ve sanatçıya bağlı hatıraları metaverse’e çıkardı. Sanat eserleri, ilk önce Decentraland‘da üçüncü kez düzenlenen yıllık Metaverse Sanat Haftası sırasında kalıcı bir sergide yer aldı. Şimdi de gerçek hayatta ailenin evini temsil eden bir yapının içinde ziyaret edilebiliyor.

Frida Kahlo Eserleri Metaverse’deki Red House’ta

Frida Kahlo Eserleri Metaverse

Metaverse kullanıcıları artık Frida Kahlo’nun sanat eserlerini “Kızıl Ev”in dijital bir kopyasında yakın aile üyeleri tarafından anlatılan kişisel anekdotlarla birlikte deneyimleyebiliyor.

Sanat eserlerinin bulunduğu Kızıl Ev, Mexico City’de bulunan aileye ait olan Red House’un gerçek hayat versiyonunu temsil ediyor. Ancak, Red House’un metaverse versiyonunda, her odada, sanatçının Meksikalı ressam Diego Rivera ile olan ilişkisinden önceki hayatının az bilinen kısımlarından hikayeleri yer alıyor.

Arşiv malzemelerinden sorumlu şirket olan Ezel‘in kurucuları, günlük yaşamda kullanılan eskizler, orijinal sanat eserleri ve diğer objeler de dahil olmak üzere Frida’ya ait yaklaşık 800 farklı parça topladıklarını söyledi. Her içerik parçası, yüksek çözünürlüklü video araçlarıyla en az 30 farklı görüntü ve video kullanılarak hazırlandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x