Yükleniyor...

FSB Başkanından Stablecoin Yorumu

FSB başkanı stablecoin'lerin birçoğunun yasal olarak yetersiz kaldığını düşünüyor.

klass knot

FSB başkanı stablecoin’lerin birçoğunun yasal olarak yetersiz kaldığını düşünüyor.

BIS’e bağlı kurum kripto paraların düzenlenmesi konusunda önerilerde bulunacak. FSB’nin sektörün denetlenmesi hakkındaki önerilerini Temmuz 2023’te açıklaması bekleniyor.

FSB, Temmuz 2023’te Kripto Piyasasını Denetlemeye Dair Notlarını Paylaşacak

Kripto para sektörünün geçirdiği kara 2022 yılı, sektörün düzenlenmesi gerektiğini çok daha ciddi bir şekilde gözler önüne serdi.

Finansal İstikrar Kurulu (FSB), küresel kripto varlık denetimlerine ilişkin denetim tavsiyelerini Temmuz 2023’te paylaşacak.

FSB tarafından 16 Şubat’ta yayımlanan bir rapor, kurumun DeFi’a olan ilgisinin arttığına dikkat çekti. Knot, rapordaki tavsiyelerin bazı stablecoin’ler için kötü olabileceğini belirtti:

“FSB’nin çalışması ve BIS ve Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü kılavuzu, mevcut pek çok stablecoin’in bu tavsiyeleri karşılayamayacağını gösteriyor.”

FSB başkanı Klass Knot, 20 Şubat’ta G20’nin Maliye Bakanları ve Merkez Bankası mensuplarına gönderdiği bir yazıda, FSB’nin finansal istikrarı tehdit edebilecek unsurları nasıl ele alacağı paylaşıldı.

FSB’nin tehdit olarak gördüğü unsurlar arasında kripto varlıklar ve DeFi önemli bir yer tutuyor. G20 bakanları ve bankacılar grubu, 24-25 Şubat tarihlerinde Hindistan’ın Bengaluru kentinde toplanacak.

Başkan Knot, FSB’nin 2023 yılında bir kripto para düzenleyici çerçevesini sonuçlandırmak için oldukça ayakları yere basan bir çalışmada olduğunu belirtti. FSB, G20 tarafından meydana getirilen Uluslararası Ödemeler Bankası’na (BIS) bağlı bir danışma organıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner