Yükleniyor...

FSB, Küresel Kripto Standartları Belirleyecek

Finansal İstikrar Kurulu (FSB), kripto düzenlemesi için küresel standartlar hazırlayacak.

FSB Kuresel Kripto Standartlari Belirleyecek

Finansal İstikrar Kurulu (FSB), kripto düzenlemesi için küresel standartlar hazırlayacak.

FTX’in çöküşü, küresel bir mali gözlemcinin 2023’ün başlarında kripto endüstrisini düzenlemek için tavsiyelerde bulunmak üzere harekete geçmesine neden oldu.

FSB’den Küresel Kripto Standartları için Adım Atıyor

Küresel finans sistemini izleyen uluslararası bir kuruluş olan Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB), önümüzdeki yıl kriptoyu düzenlemek için adımlar atacağı bildirildi.

Küresel düzenleyiciler, Terraform Labs ve FTX borsası gibi büyük kripto para projelerinin yakın zamanda çökmesiyle birlikte eleştiriler aldı. FSB yetkilisine göre, bu tür kurallar ve standartlar, sağlam yönetişim kriterlerini karşılamayacakları için Terra ve FTX çöküşü gibi olayları önleyebilirdi.

FSB’nin görevden ayrılan genel sekreteri Dietrich Domanski, son olayların bu alandaki “riskleri ele almanın acil olduğunu” vurguladığını belirtti. Domanski ayrıca sözlerinde şunlara yer verdi:

“Birçok kripto piyasası katılımcısı, yetkililerin yeniliğe düşman olduğunu savunuyor. Şimdiye kadar yetkililerin oldukça uzlaşmacı davrandığını söyleyebilirim.”

FSB, önümüzdeki aylarda küresel düzenleyicilerin ilk tavsiyeleri uygulaması için bir zaman çizelgesi oluşturmayı planlıyor. Tavsiyelerin ardından FSB’de üzerinde mutabık kalınan kurallar çeşitli ulusal ve düzenleyici kurumlar tarafından kanun haline getirilebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner