Yükleniyor...

FTC, Celsius’un İflas Davasına Müdahil Olmak İstiyor

FTC, kripto kredi şirketi Celsius'un iflas davasına müdahil olmak istiyor.

ftc

FTC, kripto kredi şirketi Celsius’un iflas davasına müdahil olmak istiyor.

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Celsius Network’ün iflas davasına müdahil olmak istediği bildirdi.

FTC, Celsius Davasına Müdahil Olmak İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün iş düzenleyicisi (business regulator) Katherine Johnson ve Katherine Aizpuru ile iki avukat, Celsius’un işlemlerini denetleyen yargıçtan, FTC’yi tesmil etmek için izin istedi. Bununla birlikte dava ile ilgili tüm belgelerin bir kopyası da talep edildi. Taleplere henüz bir yanıt gelmiş değil.

Johnson konuyla ilgili yorum yapmayı reddederken, FTC’nin bir basın temsilcisi ise kendisine giden aramalara yanıt vermedi.

FTC’nin daha önce de katılmış olduğu iflas davaları bulunuyor. Kurum daha önce de RadioShack’ın iflas işlemleriyle bağlantılı olarak, müşterilerin isimleri ve satın alma geçmişleri gibi bilgilerin ne kadarının paylaşılabileceğine dair önerge verdi.

Celsius’un Durumu Belirsizliğini Koruyor

Kripto kredi şirketi Celsius’un durumu belirsizliğini korumayı sürdürüyor. Piyasa krizinin ortasında Celsius, 12 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Şirket bunun ardından 13 Temmuz’da da Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Bütçesinde 1,2 milyar dolarlık açık bulunan Celsius, geçtiğimiz günlerde Vermont düzenleyicisi tarafından yatırımcıları yanıltmakla suçlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x