Yükleniyor...

FTT Yatırımcılarının Vadeli İşlemlere İlgisi Arttı

Binance CEO'su CZ'nin FTX-Alameda olayının ardından Binance'in FTT varlıklarının satılacağını açıklaması FTT yatırımcılarında paniğe sebep oldu.

ftx

Binance CEO’su CZ’nin FTX-Alameda olayının ardından Binance’in FTT varlıklarının satılacağını açıklaması FTT yatırımcılarında paniğe sebep oldu.

CoinGlass verilerine göre token’ın açık pozisyonundaki varlık değeri kısa bir süre içinde ikiye katlanarak 203 milyon dolara ulaştı. Binance’in FTT token’larını satacağını açıklamasının ardından yatırımcılar olası bir düşüşe karşı kendilerini korumak için erken davranmak istiyorlar.

FTT Yatırımcıları Olası Bir Düşüşte Kaybın Azaltmaya Çalışıyor

FTT yatırımcıları tuttukları FTT token’larından Binance CEO’su CZ’nin şirketin FTT varlıklarını satacağını açıklamasının ardından yaşanacak olası bir düşüşte en az kayıpla çıkmayı hedefliyor. CoinGlass’ın verilerine göre FTT’de açık pozisyona giren hacmin iki katından fazla yükselerek 203 milyon dolara ulaştığı görülüyor.

ftt
CoinGlass FTT verileri

Matrixport Technologies tarafındaki verilere göre, fonlama oranı veya yükseliş eğilimi gösteren long pozisyonlar veya düşüş eğilimi gösteren short pozisyonlar tutmanın maliyeti, keskin bir düşüşle yıllıklandırılmış olarak eski yüzde 36’ya geriledi. Negatif bir fonlama oranı, açıkların veya ayıların üstün olduğunu ve pozisyonlarını açık tutmak için uzunlara fon ödemeye istekli olduğuna işaret ediyor.

Artan açık pozisyon ve negatif fonlama oranının birleşimi, tüccarların FTT’de short pozisyon aldığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner