Yükleniyor...

FTX, 1 Milyar Dolarlık Sermaye Artırımı Hedefliyor

Kripto para borsası FTX, yaklaşık 32 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolarlık fon için yatırımcılarla bir araya geliyor.

FTX 1 Milyar Dolarlik Sermaye Artirimi Hedefliyor

Kripto para borsası FTX, yaklaşık 32 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolarlık fon için yatırımcılarla bir araya geliyor.

FTX, geçtiğimiz günlerde potansiyel bir satın alma işlemi için sermaye artıracaktı. Şirket, sermaye artırımı durumunda, 32 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmayı planlıyordu. Yeniden yatırım artırımı için gündeme gelen FTX’in yatırımcılarla görüştüğü belirtiliyor.

FTX, Sermaye Artırımı için Görüşmeler Yapıyor

Sam Bankman-Fried önderliğinde FTX, CNBC‘de yer alan habere göre, şirketin değerlemesini yaklaşık 32 milyar dolarda tutacak yeni finansmanda 1 milyar dolara kadar sermaye artırmak için yatırımcılarla görüşüyor.

Görüşmeler gizli olduğu için isminin açıklanmamasını isteyen kaynaklar, müzakerelerin devam ettiğini ve şartların değişebileceğini söyledi. Mevcut yatırımcılar arasında ise Singapur merkezli Temasek, SoftBank’ın Vision Fund 2 şirketi ve Tiger Global bulunuyor.

ftx gorsel

CNBC’nin geçen ay sızdırılmış bir yatırımcı destesine dayanarak bildirdiğine göre, FTX’in geliri 2021 yılında önceki yıl 89 milyon dolardan 1.02 milyar dolara yükselerek yüzde 1.000′den fazla arttı. FTX’in bir yıl önce sadece 17 milyon dolar olan net geliri, geçen yıl 388 milyon dolara çıktı.

Finansal veriler, şirketin 270 milyon dolarlık gelir elde etmesiyle birlikte yukarı yönlü ivmenin ilk çeyrekte de devam ettiğini gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner