Yükleniyor...

FTX Alacaklıları, Bir Satışı Onayladı

Geçtiğimiz yıl dramatik bir şekilde yan kuruluşlarıyla iflas açıklayan FTX'in alacaklılarının mücadelesi sürüyor.

ftx 1

Geçtiğimiz yıl dramatik bir şekilde yan kuruluşlarıyla iflas açıklayan FTX’in alacaklılarının mücadelesi sürüyor.

FTX alacaklıları, LedgerX’i Miami International Holdings’in yan kuruluşuna satmayı kabul etti. Bu anlaşmayla birlikte alacaklılar 50 milyon dolara yakın fon alacaklar.

FTX Alacaklıları LedgerX’i Satmayı Kabul Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX geçtiğimiz yıl yan kuruluşlarıyla birlikte piyasayı sarsan bir batışa imza attı. Bu iflasın ardından alacaklılar fonlarını kurtarmak için arayışa girdiler. Bununla birlikte FTX alacaklıları LedgerX‘in satışına onay verdi. Bu satış anlaşmasıyla alacaklılar yaklaşık olarak 50 milyon dolar kazanacak.

FTX Japonya ve Avrupadaki Birimleri icin Beklemede

FTX alacaklıları, yaklaşık 50 milyon dolar alacakları için türev borsası LedgerX’i Miami International Holdings’in bir yan kuruluşuna satmayı kabul etti. Ancak anlaşmanın ABD iflas mahkemesi tarafından onaylanmasını bekliyorlar. Bu satış için gerçekleşecek olan duruşma 4 Mayıs’ta yapılacak. FTX, bu yılın başlarında alacaklılar için para toplamak amacıyla iş birimlerini satmak için izin almıştı. Embed Financial Technologies, FTX Japan ve FTX Europe’u da satmanın yollarını arıyor. FTX’in varlıklarını satın almakla ilgilenen yaklaşık 117 taraf olduğu yasal bir başvuruda belirtilmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x