Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları FTX, Amazon, Apple ve Tesla Gibi Hisse Senetleri İçin Bitcoin Çiftlerini Başlattı

FTX, Amazon, Apple ve Tesla Gibi Hisse Senetleri İçin Bitcoin Çiftlerini Başlattı

ABONE OL:google-news

Kripto para türev borsası FTX, dünyanın en popüler hisse senetlerini alıp satmanın yeni bir yolunu başlattı.

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, borsa kullanıcıları artık FTX’in “türünün ilk ürünü” olarak adlandırdığı platform aracılığı ile 12’den fazla hisse senedini Bitcoin (BTC) ile satın alabilecek.

İlerleyen günlerde yapılacak eklemelerle birlikte kullanıcılar, Tesla, Apple ve Amazon gibi yüksek talep gören hisse senetlerini, Bitcoin, stablecoin ve daha fazla kripto para ile alabilecek duruma gelecekler.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ürünler, varlıkların dijitalleştirildiği ve tüccarların piyasalar hakkındaki inançlarını ifade etmek için sınırsız yaratıcı potansiyele sahip olduğu, güçlü bir gelecek ortaya koyuyor” dedi.

Bankman-Fried yaptığı açıklamada ayrıca, likiditeyi kolaylaştırmak için tokenlerin hissenin bir kısmını temsil ettiğini, yani yatırımcıların isterlerse bir hissenin yarısını alıp satabileceklerini belirtti.

ABD ve FTX’in diğer kısıtlanmış yargı bölgelerinde bulunan trader’lar bu ürünleri alıp satamazlar. Ancak ilerleyen günlerde düzenleyiciler tarafından alınacak farklı kararlar ile bu işlemler küresel çapta gerçekleşebilecek boyuta gelecektir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakCoindesk
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar