Yükleniyor...

FTX, Amazon, Apple ve Tesla Gibi Hisse Senetleri İçin Bitcoin Çiftlerini Başlattı

Kripto para türev borsası FTX, dünyanın en popüler hisse senetlerini alıp satmanın yeni bir yolunu başlattı

ElfKkBvUYAEn6iQ

Kripto para türev borsası FTX, dünyanın en popüler hisse senetlerini alıp satmanın yeni bir yolunu başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, borsa kullanıcıları artık FTX’in “türünün ilk ürünü” olarak adlandırdığı platform aracılığı ile 12’den fazla hisse senedini Bitcoin (BTC) ile satın alabilecek.

İlerleyen günlerde yapılacak eklemelerle birlikte kullanıcılar, Tesla, Apple ve Amazon gibi yüksek talep gören hisse senetlerini, Bitcoin, stablecoin ve daha fazla kripto para ile alabilecek duruma gelecekler.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ürünler, varlıkların dijitalleştirildiği ve tüccarların piyasalar hakkındaki inançlarını ifade etmek için sınırsız yaratıcı potansiyele sahip olduğu, güçlü bir gelecek ortaya koyuyor” dedi.

Bankman-Fried yaptığı açıklamada ayrıca, likiditeyi kolaylaştırmak için tokenlerin hissenin bir kısmını temsil ettiğini, yani yatırımcıların isterlerse bir hissenin yarısını alıp satabileceklerini belirtti.

ABD ve FTX’in diğer kısıtlanmış yargı bölgelerinde bulunan trader’lar bu ürünleri alıp satamazlar. Ancak ilerleyen günlerde düzenleyiciler tarafından alınacak farklı kararlar ile bu işlemler küresel çapta gerçekleşebilecek boyuta gelecektir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x