Yükleniyor...

FTX Bağlantılı Moonstone, Kripto Sektörüne Veda Ediyor

ABD merkezli banka Moonstone, FTX'in çöküşünün ardından yeniden markalaşmaya ve kripto alanından çıkmaya karar verdi.

FTX Baglantili Moonstone Kripto Sektorune Veda Ediyor

ABD merkezli banka Moonstone, FTX’in çöküşünün ardından yeniden markalaşmaya ve kripto alanından çıkmaya karar verdi.

Moonstone Bank’ın 2020 yılında, bir başka FTX bankacılık ortağı olan Deltec’in Bahamalar merkezli başkanı Jean Chalopin tarafından satın alındı. Chalopin’in, Moonstone’u kripto odaklı bir finansal hizmetler firmasına dönüştürmek için Ocak 2022’de Alameda Research’ten 11,5 milyon dolarlık bir yatırım aldığı bildirildi. Ancak, FTX krizinden etkilenen birçok borsa gibi Moonstone da nasibini aldı.

FTX Destekli Moonstone, Yeniden Yapılanıyor

FTX’in kardeş şirketi Alameda Research‘ten tahmini 11,5 milyon dolar yatırım alan Moonstone Bank, kripto alanından çıkacağını ve bir topluluk bankası olarak orijinal misyonuna geri döneceğini söyledi.

Banka 18 Ocak’ta yaptığı açıklamada strateji değişikliğinin nedenini, kripto endüstrisindeki son olaylar ve kripto işletmelerini çevreleyen değişen düzenleyici ortam olarak gösterdi.

FTX ve Alameda Yoneticileri Suclamalari Kabul Etti

Bankanın köklerine dönme girişiminin bir parçası olarak, artık Moonstone Bank adını kullanmayacağını ve 135 yıldır yerel toplumda bilinen Farmington State Bank adını yeniden markalaştırıp yeniden benimseyeceğini söyledi.

Bankaya göre, değişikliğin önümüzdeki haftalarda yürürlüğe girmesi bekleniyor ve yerel bankacılık müşterileri herhangi bir hizmet kesintisi yaşamayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x