Yükleniyor...

FTX, Binance’e Satılan Voyager Digital’e Dava Açtı

Yeniden yapılanan FTX, Binance tarafından satın alınan kripto tabanlı kredi platformu Voyager Digital'e dava açtı.

voyager digital ftx

Yeniden yapılanan FTX, Binance tarafından satın alınan kripto tabanlı kredi platformu Voyager Digital‘e dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektöründe Voyager Digital krizi devam ediyor. İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, mahkemenin onayı doğrultusunda 1 milyar dolarlık bir ücret ile FTX’e satılmıştı. Ancak daha sonra FTX’in de iflas etmesi, Voyager Digital’in de boşa çıkmasına yol açtı. Bu durumu fırsat bilen Binance, mahkemeden Voyager Digital‘i satın almak için gerekli onayları almıştı. Şimdi FTX, Voyager Digital’e 446 milyon dolarlık bir dava açtı.

FTX, Voyager Digital’e 446 Milyon Dolarlık Dava Açtı

İflas ettikten sonra yeniden yapılanan FTX, kripto kredi platformu Voyager Digital‘e 446 milyon dolarlık dava açtı.

Geçtiğimiz yıl kripto para projeleri için iflaslar ile dolu bir yıl oldu. FTX ve Voyager, 2022 yılında iflas eden şirketler arasında yer alıyor. Ancak Voyager, FTX şirketinden 4 ay önce iflas bildirmişti.

Voyager, Temmuz ayında yaptığı bir başvuruda, FTX ve Alameda‘dan ödemedikleri tüm kredilerin geri ödenmesini talep etmişti. Büyük bir krize giren şirket, FTX ve Alameda’dan 446 milyon dolarlık kredi ödemelerini almıştı.

Şimdi de FTX, Voyager Digital’e ödediği bu kredinin geri iade edilmesi amacıyla mahkemenin kapısını çaldı. FTX, yaptığı bu kredi ödemelerinin kendi iflasına çok yakın bir tarihte gerçekleştiğinin altını çizdi. Bunu gerekçe gösteren FTX, ödemenin geri alınabilir olduğunu ve FTX alacaklılarına kullanılabileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x