Yükleniyor...

SBF’nin Kefaletini Ödeyen İsimler Açıklandı

Gündeme adeta bomba gibi düşen FTX'in batışının ardından tutuklanan SBF'nin kefaletini ödeyen isimlerin açıklanmasına izin verildi.

sbfnin

Gündeme adeta bomba gibi düşen FTX‘in batışının ardından tutuklanan SBF‘nin kefaletini ödeyen isimlerin açıklanmasına izin verildi.

FTX kripto para borsasının kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘ın (SBF) süren davasında yeni kararlar gelmeye devam ediyor. Son açıklanan karar ise yargıcın SBF’nin kefaletini ödeyen kişilerin açıklanmasına izin verdi.

Yargıç, SBF’nin Kefaletini Ödeyen İsimlerin Açıklanmasına İzin Verdi

2022’de kripto para sektörünü zora sokan en büyük olay FTX’in iflası oldu. FTX ve alt şirketlerinin iflas açıklamasının ardından zaten zorlu geçen yıl daha da çıkmaza girdi.

FTX davasında sanık olarak yargılanan Sam Bankman-Fried‘ın (SBF) kefaletini ödeyen isimlerin açıklanmasına hakim onay verdi.

Mahkeme belgelerine göre, kefalet ücretini finanse eden isimler arasında, SBF‘nin ebeveynleri haricinde Stanford Üniversitesi araştırma bilimcisi Andreas Paepcke ve Standford Hukuk Fakültesi’nin eski dekanı Larry Kramer yer alıyor. Bu iki isim, 250 milyon dolarlık tahvili kefil olarak imzalamış durumda.

15 Şubat’ta yayımlanan mahkeme belgeleri, daha önce isimleri açıklanmayan iki kişinin Stanford Üniversitesi’nde kıdemli araştırma bilimcisi Andreas Paepcke ve Stanford Hukuk Fakültesi’nin eski dekanı Larry Kramer olduğunu ortaya koydu. İkilinin, 25 Ocak’ta sırasıyla 200.000 dolar ve 500.000 karşılığında kefalet anlaşmasını imzaladığını ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner