FTX EU'nun Lisansı Güney Kıbrıs'ta Askıya Alındı • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX EU’nun Lisansı Güney Kıbrıs’ta Askıya Alındı

Kripto borsası FTX'in Güney Kıbrıs'taki Avrupa kolu lisansının likidite krizi yaşamasının ardından askıya alındığı bildirildi.

FTX EUnun Lisansi Guney Kibrista Askiya Alindi

Kripto borsası FTX’in Güney Kıbrıs’taki Avrupa kolu lisansının likidite krizi yaşamasının ardından askıya alındığı bildirildi.

Geçtiğimiz saatlerde, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), mücadele halindeki kripto para borsası FTX’in varlıklarını dondurmak için bir emir yayınladı. Bunun üzerine de yeni bir düzenleyiciden FTX adına kötü bir haber daha geldi. FTX’in Avrupa kolu EU’nun lisansının askıya alındığı bildirildi.

FTX EU Faaliyetleri Güney Kıbrıs’ta Askıya Alındı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası FTX’in Kıbrıs’taki lisansını, para çekmenin durdurulmasına neden olan bir likidite sıkışıklığının ardından askıya alındı.

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, FTX Avrupa’nın lisansını askıya aldı. FTX Avrupa, Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde artık lisanslı olarak faaliyet gösteremeyecek.

FTX Eylül ayında, AB’nin yanı sıra Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn’ı kapsayan Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan izin aldığını söyledi. Ancak, likidite krizinin ortaya çıkmasıyla birlikte borsanın AB lisansı darbe aldı. Sorunlu kripto borsasının Avrupa genelinde faaliyet göstermesine izin veren iki aylık lisansının askıya alınması planladığı belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x