Yükleniyor...

FTX, Geçmişte Yapılan Siyasi Bağışları Geri Almaya Çalışıyor

İflas eden ve yeniden yapılanan FTX, geçmiş dönemde şirketin ve Sam Bankman-Fried'ın yapmış olduğu siyasi bağışları geri almaya çalışıyor.

FTX Gecmiste Yapilan Siyasi Bagislari Geri Almaya Calisiyor

İflas eden ve yeniden yapılanan FTX, geçmiş dönemde şirketin ve Sam Bankman-Fried‘ın yapmış olduğu siyasi bağışları geri almaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası FTX, yaşadığı çöküş ve iflasının ardından yeniden yapılanmaya çalışıyor. Mahkeme tarafından yeni bir CEO atanan şirket, geçmişte yapılanları düzeltmek için yoğun mesai harcıyor. Şirketin yaklaşık 1 milyondan fazla kullanıcısına, 10 ila 50 milyar dolar arasında bir borcu olduğu tahmin ediliyor. Önceliğini müşteri fonlarını iade etmeye veren yeni CEO, gereken kaynağı bulmaya çalışıyor. Bu kapsamda FTX, geçmişte yapılan siyasi bağışların iade edilmesini talep ediyor.

FTX, Siyasi Bağışları Geri Almak için Yoğun Mesai Harcıyor

Kripto para borsası FTX, yeniden yapılanmanın bir süreci olarak yasal mücadelesini sürdürüyor. Şirket, geçmiş dönemde yapılan siyasi bağışların iade edilmesini yasal yollarla zorluyor.

Geçtiğimiz gün, FTX tarafından bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda, FTX borçluları olarak tabir edilen bir kesimin iade sürecini gönüllü olarak yürütmeleri istenildi. Şirket, gönüllü olarak iade yapmayanlara karşın yasal yollara başvuracağını dile getirdi.

FTX borçlularının arasında, siyasi bağışlar da yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda, Demokrat Parti’den üç isim 1 milyon dolarlık bir iade yapacaklarını bildirdiler. Ayrıca, Biden yönetimine yapılan 5.2 milyon dolarlık bağışın da geri iade edilmesi bekleniliyor.

Hukuk uzmanlarına göre, FTX‘in siyasi bağışları 73 milyon doları buluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x