Yükleniyor...

FTX Kurucularının 456 Milyon Dolarlık Robinhood Hissesine El Konuldu

ABD Adalet Bakanlığı, FTX kurucu ortakları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang'ın sahip olduğu 456 milyon dolarlık Robinhood hissesine el koydu.

ftx

ABD Adalet Bakanlığı, FTX kurucu ortakları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang’ın sahip olduğu 456 milyon dolarlık Robinhood hissesine el koydu.

6 Ocak tarihli bir mahkeme dosyasına göre hisselere, kara para aklama veya dolandırıcılık ihlallerine karıştığı için el konuldu.

Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı’ndan bir avukat, FTX’e bağlı milyonlarca dolarlık Robinhood hissesine el konuldğunu söyledi. Sam Bankman-Fried, Robinhood’daki hisselerinin ele geçirilmesini engellemek için bir dava açtı.

İtibarını yitiren FTX’in eski CEO’su, 50 milyondan fazla Robinhood hissesine sahip olan Emergent Fidelity Technologies’in %90’ına sahip.

FTX’in Kasım ayında iflas etmesinin ardından SBF, istifa ettiğini duyurmuştu. Bir süre sonra Bahamalar’da tutuklanan SBF, geçtiğimiz haftalarda ABD’ye iade edildi ve kefalet ücretinin ödenmesiyle serbest bırakıldı. SBF, mahkemenin kararına göre dava sonuçlanana kadar ev hapsinde kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x