Yükleniyor...

FTX, Lüks Harcamalara 40 Milyon Dolar Harcadı

Mahkeme dosyalarına göre FTX, iflas başvurusunda bulunmadan önce 40 milyon dolarlık lüks harcamalarda bulundu.

FTX Luks Harcamalara 40 Milyon Dolar Harcadi

Mahkeme dosyalarına göre FTX, iflas başvurusunda bulunmadan önce 40 milyon dolarlık lüks harcamalarda bulundu.

Kripto para borsası FTX, iflas ederek geçtiğimiz yıla damga vurdu. Büyük bir çöküş senaryosuyla gündeme gelen borsa, milyarlarca doların buharlaşmasına yol açtı. Bir milyondan fazla yatırımcının mağdur olmasına yol açan çöküş, hukuksal süreçleri de beraberinde getirdi. Devam eden FTX mahkemeleri, birçok çarpıcı bilgileri de öne çıkarıyor. Son olarak borsanın, iflasından önce lüks harcamalara 40 milyon dolar harcadığı açıklandı.

FTX, Otellere ve Yemeklere Bol Para Harcadı

Milyonlarca yatırımcıyı mağdur eden kripto para borsası FTX, iflasından önce keyfi harcamalara 40 milyon dolar harcadı. Mahkeme belgelerinde ortaya çıkan veriler, çarpıcı harcamları kamuoyuna sundu.

FTX‘in Bahama şirketi, borsanın çökmesinden önceki dokuz ay boyunca kesenin ağzını sonuna kadar açtı. Şirket, lüks oteller, konaklama, özel uçuşlar ve yiyecek gibi harcamalara 40 milyon dolar harcadı.

Business Insider tarafından incelenen belgeler, likidite sorunları yaşayan borsanın keyfi harcamalarının boyutuna dikkat çekti. Şirketin 40 milyon dolarlık harcamasında, 15 milyon dolardan fazlası lüks otellere gitti. Ayrıca 5.8 milyon dolarlık harcama, bir tatil beldesindeki otele yapıldı. Rapora göre bu beldedeki bina, eski CEO Sam Bankman-Fried‘ın yaşadığı lüks tesis olarak öne çıktı.

Belgeler, eğlence harcamalarının 7 milyon doları bulduğunu öne sürdü. 4 milyon dolarlık harcama da özel uçuşlara yapıldı. Bu harcamaları bir FTX çalışanı, tarikat benzeri şeklinde yorumlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner