Yükleniyor...

FTX, Modulo ile Anlaşmasından 404 Milyon Dolar Alacak

FTX, Modulo ile olan anlaşmasında Bankman-Fried'in yanlışlıkla transfer ettiği parayı iade etmesine istinaden alacak.

ftx iflas

FTX, Modulo ile olan anlaşmasında Bankman-Fried’in yanlışlıkla transfer ettiği parayı iade etmesine istinaden alacak.

İflas eden kripto para borsası, FTX’in Modulo ile yaptığı uzlaşma iflas davasında maliyetli bir yasal mücadelenin önüne geçiyor. FTX bu uzlaşmayla birlikte 404 milyon doları kasasına koyacak.

FTX, Modulo ile Olan Uzlaşmasından 404 Milyon Dolar Getirecek

FTX Group, kamuoyuna açıklanan önerilen bir iflas anlaşmasına göre, kurucusu Sam Bankman-Fried’in yatırım fonu Modulo Capital’e aktardığı iddia edilen yaklaşık 404 milyon doları geri alacak.

Anlaşma, kripto firmasının geçen yıl iflas başvurusunda bulunmasından bu yana FTX’in toplamaya çalıştığı, yavaş yavaş büyüyen fonuna katkıda bulunacak.

GettyImages 1237125010 e1644973102799 1088x612 1

Wilmington, Delaware’deki federal mahkemede açılan anlaşmaya göre, Xiaoyun “Lily” Zhang ve Duncan Rheingans-Yoo tarafından yönetilen Modulo Capital, FTX’in dolandırıcılık iddiaları nedeniyle iflas etmesinden önce 475 milyon doları şirketten aldı. FTX, Modulo anlaşmayı yaparken fonları geri ödemek için kullanabileceği başka parası olmadığını söyledi.

Mahkeme kayıtlarına göre, önerilen uzlaşma, Modulo’nun nakit para için FTX ile karşı karşıya gelmesini ve maliyetlerin artmasını önleyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner