Yükleniyor...

FTX Müşterileri, Ödemelerde Öncelik için Dava Açtı

FTX müşterileri, geri ödemelerde öncelik talebiyle toplu dava açtı.

ftx musterileri

FTX müşterileri, geri ödemelerde öncelik talebiyle toplu dava açtı.

Dava şirketin iflas işlemlerinin devam ettiği iflas mahkemesinde açıldı. Davaya göre iflasın ardından mali kayıplar yaşayan bu müşteriler, fonlarını geri almak için diğer alacaklılarla sıraya girmek durumunda kalmamalı.

FTX Müşterileri, Öncelik Talep Ediyor

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, FTX müşteri fonlarının Alameda Research’teki mali boşlukların kapatmak için kötüye kullanıldığını itiraf etti. Favacılar, Alameda Research’e yapılan yasa dışı transferlerin “FTX’in kendi müşteri sözleşmeleri ve hizmet koşullarının yanı sıra genel hukuk ve dürüstlük ve adil davranmanın temel ilkelerini doğrudan ihlal ettiğini” dile getirdi.

Alacaklılar temsil eden bir komite, borsaya yatırım yapan ve teminatı olmayan 100’den fazla şirket için kuruldu.

FTX ve Alameda Research’ün kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, 115 yıl hapis cezası almasına sebep olabilecek çok sayıda dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kalmış durumda. Ellison ve FTX kurucu ortağı Gary Wang, bu ayın başlarında cezai ve hukuki suçlamaları kabul ederek SBF’nin üzerindeki baskının da artmasına neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner