Yükleniyor...

FTX Müşterilerinin Kimlikleri Gizli Tutulacak

FTX iflas işlemlerinde alınan son kararın ardından dokuz milyon kadar FTX müşterisinin ismi en az üç ay daha gizli kalacak.

FTX Musterilerinin Kimlikleri Gizli Tutulacak

FTX iflas işlemlerinde alınan son kararın ardından dokuz milyon kadar FTX müşterisinin ismi en az üç ay daha gizli kalacak.

Günler önce FTX avukatları, bilgilerin ifşa edilmesinin kimlik hırsızlığı ya da bireye ya da bireyin mülküne yasadışı zarar verme riski yaratacağını belirtti. Ayrıca, mahkemenin FTX’in çöküşünden etkilenenleri korumak için ABD İflas Kanunu uyarınca geniş takdir yetkisini kullanması gerektiğini savundu. Mahkeme tarafından yeni bir adım atıldı ve müşteri bilgileri koruma altına alındı.

FTX Müşteri Kimlikleri Üç Ay Daha Gizli Kalacak

FTX müşterilerinin kimlik bilgileri, mahkeme kararıyla üç ay daha gizli tutulacak.

Karar, FTX’in avukatları tarafından 8 Ocak’ta yapılan ve kamuya açıklamanın FTX alacaklıları için aşırı bir kimlik hırsızlığı veya yasadışı zarar riski yaratabileceğini savunan başvurunun ardından geldi.

Bahamalar Duzenleyicisi 35 Milyar Dolarlik FTX Varligi Tutuyor

Kararın 11 Ocak’ta Delaware merkezli iflas mahkemesinde Yargıç John Dorsey tarafından FTX’in 8 Ocak’ta mahkemeden gizli müşteri bilgilerini saklamasını talep eden 168 sayfalık başvurusuna cevaben verildiği bildirildi.

Yargıç Dorsey, çeşitli medya kuruluşlarının artan baskısına rağmen, alacaklıları riske atabileceği için gizli bilgileri ifşa etme konusunda bu noktada isteksiz olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x