Yükleniyor...

FTX, Oltama Dolandırıcılığı Mağdurlarına Tazminat Ödeyecek

Kripto para borsası FTX, oltalama dolandırıcılığı mağdurlarına 6 milyon dolar tazminat ödeyecek.

FTX Oltama Dolandiriciligi Magdurlarina Tazminat Odeyecek

Kripto para borsası FTX, oltalama dolandırıcılığı mağdurlarına 6 milyon dolar tazminat ödeyecek.

3Commas‘ın 21 Ekim’de yaptığı tespite göre, hacker’lar, söz konusu oltalama (phishing) saldırısında kullanıcıların API anahtarlarını ele geçirerek, kripto borsasında yetkisiz işlem yapmışlardı. FTX ve 3Commas, güçlerini birleştirerek, soruşturmanın ardından zararı önlemek amacıyla şüpheli hesapları askıya aldı ve ele geçirilen API anahtarlarını devre dışı bıraktı. FTX, olaydan mağdur olan kullanıcıları için de tazminat ödeyeceğini açıkladı.

FTX, Mağdurlara Bir Kereliğine 6 Milyon Dolar Tazminat Verecek

Kripto para borsası FTX, dolandırıcıların belirli FTX kullanıcılarının hesaplarında yetkisiz bir şekilde ticaret yapmasına izin veren bir oltalama dolandırıcılığına yönelik bir adım attı.

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, mağdurlarına yaklaşık 6 milyon dolar tazminat sağlayacağını açıkladı. Bankman-Fried ayrıca, bunun devamının olmayacağını, normalde de böyle bir uygulamanın olmadığının altını çizen bir paylaşımda bulundu.

Bunun bir emsal olmadığını belirten Sam Bankman-Fried, Twitter paylaşımında 6 milyon dolarlık geri ödemenin yalnızca FTX kullanıcılarının hesaplarına yapılacağına da yer verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x