Yükleniyor...

FTX, Robinhood Hisselerini Korumak İstiyor

FTX, yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki Robinhood hisseleri üzerindeki mücadelede yargıçtan yardım istedi.

FTX Robinhood Hisseleriyle Ilgili Yardim Istedi

FTX, yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki Robinhood hisseleri üzerindeki mücadelede yargıçtan yardım istedi.

FTX, 11 Kasım’da Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu. Yaşanan olayların ardından kripto fiyatları büyük bir düşüş yaşadı ve sektörle ilgili endişeler artış gösterdi. Borsanın çöküşü bir domino etkisi yaratarak BlockFi ve Genesis gibi firmaları da uçurumun kenarına sürükledi. FTX’in çöküşünden rahatsız olmayan Robinhood’un hisseleri içinse mücadele adımları atıldı.

FTX, Robinhood Hisseleri için Mücadele Ediyor

Perşembe günü yapılan bir başvuruya göre FTX, Robinhood Markets’taki yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki hissenin sahipliği için mücadele veriyor. Borsa, hukuk savaşının ortasında bir ABD iflas mahkemesinden yardım istedi.

Aralarında FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘ın da bulunduğu üç taraf, 56 milyon hissenin kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor.

robinhood link

Dosyaya göre, Antigua ve Barbuda’da örgütlenmiş ve yüzde 90’ı eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kontrol edilen Emergent Fidelity Technologies Ltd. tarafından sahip olunan aracı kurumun yaklaşık 56 milyon hissesi söz konusu.

Dosyalama, bu üç tarafın hisselerin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını söylüyor; BlockFi (FTX’in bu yılın başlarında desteklenmesine yardımcı olduğu bir borç veren), Yonathan Ben Shimon (Antigua’da kayyum olarak atanan ve oradaki bir mahkemenin gözetiminde hisseleri satmasına izin verilen bir FTX alacaklısı) ve Sam Bankman-Fried‘in kendisi.

FTX, “Farklı Borçluların ve Bay Bankman-Fried’in birden fazla dava öncesi alacaklısının Robinhood Hisselerinin mülkiyetini elde etmeye çalışıyor olması; mahkemenin borçluların tüm alacaklıları için adil bir şekilde çözüme ulaşana kadar varlığın dondurulması gerektiğini göstermektedir” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x