Yükleniyor...

FTX Sam Bankman-Fried’a 2,2 Milyar Dolar Ödedi 

FTX, Sam Bankman-Fried'a 2,2 milyar dolar ve diğer kilit çalışanlara 1 milyar dolarlık ödemeler gerçekleştirdi.

Bahamali Avukatlar FTX Musteri Verilerine Erismek Istiyor

FTX, Sam Bankman-Fried‘a 2,2 milyar dolar ve diğer kilit çalışanlara 1 milyar dolarlık ödemeler gerçekleştirdi.

FTX şirketinin yeni yönetimi, iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’a çeşitli kuruluşlar aracılığıyla 2,2 milyar dolar aktardığını söyledi. Şirket tarafından 15 Mart’ta yapılan açıklamada, Varlık ve Yükümlülükler Çizelgesi ve Mali İşler Beyannemesi’ne göre Bankman-Fried ve diğer kilit çalışanlara toplam 3,2 milyar dolar ödendiği belirtildi. 

Ödemeler Alameda Tarafından Yapıldı

Eski CEO Sam Bankman-Fried’dan sonra en fazla ödeme alan diğer kişi Mühendislik Direktörü Nishad Singh oldu. FTX’in yeni yönetimi, Singh’e 587 milyon dolar ödeme gerçekleştirdi. Nishad Singh, FTX’in çöküşündeki rolü nedeniyle dolandırıcılık ve komplo gibi suçlamaları kabul etmişti. 

Yapılan bu ödemelerin, FTX’in çöküşüne sebep olan Alameda Research’ten yapıldığı bildirildi. Paylaşılan bu miktarlar içerisine Bahamalar’daki lüks mülkler için harcanan 240 milyon dolar ya da hayır amaçlı bağışlar dahil edilmedi. 

FTX şirketinin yeni CEO’su John J. Ray III, firmanın çöküşünü “kurumsal kontrollerin tamamen başarısız olması ve güvenilir finansal bilgilerin yokluğu” olarak tanımladı. John J.Ray III, FTX’in yeni CEO’luk görevine 11 Kasım 2022‘de başlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner