Yükleniyor...

FTX ve Alameda Adreslerinde Stablecoin Hareketliliği

FTX ve Alameda ile ilişikilendirilen üç farklı kripto adresinden, 69,4 milyon USDT transfer edildi.

Bahamali Avukatlar FTX Musteri Verilerine Erismek Istiyor

FTX ve Alameda ile ilişikilendirilen üç farklı kripto adresinden, 69,4 milyon USDT transfer edildi. 

2022 yılında yaşadığı iflas sonrası kripto para piyasasını derinden etkileyen FTX ve Alameda kaynaklı üç farklı adresten, 69,64 milyon USDT transfer edildi. Transfer edilen USDT’lerden 43 milyon USDT ise Coinbase, Binance ve Kraken’e aktarıldı. Bunların yanı sıra, yayımlanan blockchain verilerine göre, Coinbase Custody Wallet’a 75.94 milyon USDC aktarıldı. 

Fon Transferi Hakkında Spekülasyonlar Artıyor

FTX ve Alameda adreslerinden yapılan bu büyük fon transferi, arkasındaki nedenlere ilişkin endişeleri ve spekülasyonları artırdı.

Spekülasyonlara göre borsa, yatırımcılarına mümkün olduğunca geri ödeme yapmak için tüm fonlarını topluyor. Coinbase, Binance ve Kraken’e yapılan bu büyük meblağlardaki para transferi, FTX’in tasfiye sürecinin bir parçası olarak yatırımcılarına geri ödemeye yapmaya çalıştığını düşündürebilir. FTX ve kullanıcılarına ne olacağının henüz belli olmadığı bu süreçte, fon transferinin borsanın sorunlarını çözmek için yapılmış olması da muhtemel.

FTX, 2022’nin Kasım ayında Alameda Research’ün 14,6 milyar dolarlık varlığının büyük bir kısmının, FTT token’dan oluştuğunun anlaşmasından sonra iflas etti. Bu gelişmenin ortaya çıkmasının ardından FTT yatırımcıları varlıklarını satmaya başladı ve üç gün içinde yaklaşık 6 milyar dolar para çekildi. 

FTX, Alameda’ya sadece kendi fonlarından değil, aynı zamanda müşteri fonlarından da kredi sağlamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner