Yükleniyor...

FTX ve Alameda Yöneticileri Suçlamaları Kabul Etti

Alameda Research'ün eski CEO'su ve FTX kurucu ortağı, FTX'in çöküşüyle bağlantılı suçlamaları kabul etti.

FTX ve Alameda Yoneticileri Suclamalari Kabul Etti

Alameda Research’ün eski CEO’su ve FTX kurucu ortağı, FTX’in çöküşüyle bağlantılı suçlamaları kabul etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Ellison’ın FTX tarafından çıkarılan FTT token’ın fiyatını borsa kurucusu Sam Bankman-Fried’in talimatıyla manipüle ettiğini söyleyerek ikili hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İki yönetici de suçlamaları karşı çıkmadı ve iş birliğine yöneldi.

FTX ve Alameda’nın Yöneticileri Suçlarını İtiraf Etti

ABD Savcısı Damian Williams yaptığı açıklamada, Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison ve FTX Kurucu Ortağı Gary Wang‘ın FTX’in çöküşüyle ilgili suçlamaları kabul ettiğini duyurdu.

Williams ayrıca, ikilinin müfettişlerle iş birliği yaptığını duyurdu. New York Güney Bölgesi ABD Savcısı (SDNY) ikilinin ne ile suçlandığını belirtmedi.

Şikayette, “Burada özetlenen dolandırıcılık planına dahil oldukları göz önüne alındığında, Davalılar yatırımcılara yapılan bu beyanların yanlış ve yanıltıcı olduğunu ve FTX’in yatırımcıları için önemli olduğunu biliyordu veya bilmemekte pervasız davrandılar” deniyor.

sam bankman fried 2

Sam Bankman-Fried ABD’ye İade Edilecek

SBF’nin ABD’ye iadesi onaylandı ancak ne zaman iade edileceği ile ilgili kesin bir tarih belirlenmiş değil. New York Times, SBF’nin Federal Bölge Mahkemesi’nde yargılanmak üzere ABD yerel saatine göre bugün öğleden sonra gelebileceğini belirtti.

SBF, hüküm giydiği takdirde ömür boyu hapis cezasıyla sonuçlanabilecek sekiz ağır suçlamayla karşı karşıya. Bu suçlamalardan en önemlileri arasında, yatırımcıları dolandırma ve kara para aklama suçları yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x