Yükleniyor...
Sponsored

FTX US, Voyager Digital’in Hisselerini Alıyor

Voyager'dan gelen açıklamaya göre FTX US, iflas eden Voyager Digital'in hisselerini alma teklifini kazandı ve yaklaşık 1,4 milyar dolar ödeyecek.

FTX Voyager Digitalin Hisselerini Aliyor

Voyager‘dan gelen açıklamaya göre FTX US, iflas eden Voyager Digital’in hisselerini alma teklifini kazandı ve yaklaşık 1,4 milyar dolar ödeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Voyager yaptığı açıklamada iflas eden şirketlerinin hisselerini alma teklifini FTX US’in kazandığını açıkladı. Voyager, iflas prosedürünü izlerken FTX’ten hisseler için teklif geldi.

FTX, Voyager’ın Hisselerini Yaklaşık 1,4 Milyar Dolara Satın Alacak

İflas eden borç verme platformu Voyager Digital, iflas prosedürünü izlerken hisselerini satışa çıkardı. Hisselerin satın alımı için Binance ve FTX’in teklif verdiği biliniyordu. Buna karşın Binance’in Voyager Digital’in varlıklarını satın alma girişiminin US yetkilileri tarafından engellenebileceği iddia edilmişti. Şirketin Çin merkezli olması ve Changpeng Zhao’nun da Çinli olması, buna en büyük sebep olarak gösteriliyordu.

ABD’nin engelleme iddialarına karşın Binance’in teklifinin FTX’ten bir miktar daha fazla olduğu da bildirilmişti. O dönem herhangi bir teklif kabul edilmemişken şimdiyse FTX US, Voyager’ın hisselerini satın alacak.

İflas prosedürüne istinaden varlıklarını açık artırmaya çıkaran Voyager’a en olumlu bakan şirketlerden biri FTX US’di. Voyager’dan gelen son basın açıklamasına göre FTX USbu açık artırmayı kazandı ve yaklaşık 1,4 milyar dolara iflas eden Voyager’ın hisselerini bünyesine katacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x