Yükleniyor...

FTX, Web 3 Benimsenmesi İçin Afrikalı Ödeme Şirketi AZA Finance ile Ortaklık Kurdu

FTX, web 3 benimsenmesini artırmak için ödeme şirketi AZA Finance ile ortaklık kurdu.

ftx web 3 benimsenmesi icin afrikali odeme sirketi aza finance ile ortaklik kurdu

FTX, web 3 benimsenmesini artırmak için ödeme şirketi AZA Finance ile ortaklık kurdu. 

Önde gelen kripto varlık platformu FTX, Afrikalı ödeme şirketi AZA Finance ile ortaklık kurdu. Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre hamle, FTX platformunda Afrika fiat para birimlerini kullanarak para yatırma ve çekme desteği sunmak gibi Afrika’da web 3’ün gelişimi için beş kilit alanda çalışmalar yürütecek ve Afrika’nın web 3 altyapısını geliştirmek için çalışacak. FTX ayrıca hamle aracılığıyla Afrikalı NFT sanatçılarını da platformuna dahil etmeyi planlıyor. 

AZA Finance’in kurucusu ve CEO’su Elizabeth Rossiello, The Block’a verdiği demeçte alandaki düzenleyici netlik eksikliği hakkında da şu ifadeleri kullandı:

“Sıkı kontrollerimiz var ve şu anda üç kıtada merkez bankaları ve finansal denetim otoriteleri tarafından lisanslıyız. Afrika’daki varlığını daha da genişletmek için FTX ile ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz. Stratejimiz, bu bağlamda Afrika pazarındaki herhangi bir çalışmanın tamamen uyumlu olmasını ve Afrikalı kullanıcıların çıkarına olmasını sağlamak için tüm düzenleyicilerle yakın çalışmaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner